« Ožujak 2024 »

Projekt Let's Move
Autor: Lidija Petras, 7. 3. 2016.

OŠ „Braća Radić“ od ove školske godine sudjeluje u Erasmus + projektu naziva Let's Move in a Healthy, Safe and Sustainable Way (skraćeno Let's move!).

Kao što sam naziv projekta definira, cilj projekta je motivirati učenike na kretanje na zdrav, siguran i održiv način, odnosno, poticanje učenika da u školu dolaze pješice ili biciklom.

Nositelj projekta je Grad Koprivnica te uključuje gradske škole. Projekt se provodi u četiri europske države, Španjolskoj, Poljskoj, Francuskoj i Hrvatskoj, a traje tri godine, od 01.09.2015. do 31.08.2018. godine.

2. ožujka 2016. godine formirano je Savjetodavno povjerenstvo, kojeg unutar naše škole čine ravnatelj škole Krešo Grgac, učiteljica povijesti i geografije Lidija Molnar i Irena Hontić-Pranić, učiteljica biologije i kemije koja je razrednica 5.a razredu uključenom u ovaj projekt. U povjerenstvu su uključeni Vedrana Knežević i Bojan Solomun kao predstavnici Grada Koprivnice koji je nositelj i koordinator aktivnosti ovog projekta.

Učenici naše škole, koji sudjeluju u ovome projektu, provodit će ankete i ucrtavati mape putova do škole, kako bi, kroz nekoliko koraka projekta, definirali tri najsigurnija puta do škole. Osim samostalnog rada učenika škole, uz pomoć i vodstvo svojih nastavnika, učenici će i snimati film o svome radu kako bi ga podijelili s učenicima škola iz ostale tri države koje sudjeluju u projektu. Na taj će način učenici razvijati i svoje jezične kompetencije jer će u videu koristiti engleski jezik.

S obzirom da je dugoročni cilj ovog projekta smanjiti pretilost kod djece, potaknuti ih na zdrav način života, osvijestiti ih o važnosti kretanja i zdrave prehrane, OŠ „Braća Radić“ spremno se pridružila ovome projektu jer svojim mnogobrojnim akcijama i projektima već godinama podržava njegov glavni cilj, smanjenje pretilosti kod djece te zdrav i aktivan život.