« Ožujak 2024 »

Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Adrijana Hatadi, 7. 3. 2016.

Dana 22. 2. 2016. u OŠ Ljudevita Modeca Križevci održana je županijska razina natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda.

Čitanjem do zvijezda projekt je Hrvatske mreže školskih knjižničara kojim se promovira i potiče kultura čitanja, motivira učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje. Tema ovogodišnjeg natjecanja je Odrastanje.

Lorena Prlog, učenica 7.b razreda naše škole izradila je propagandni plakat za knjigu Š. Storića Poljubit ću je uskoro, možda pod mentorstvom učiteljice Sanje Pakasin.

Lorenina namjena plakata jest privući buduće čitatelje na čitanje knjige Poljubit ću je uskoro, možda, zainteresirati ih i animirati vedrim plakatom. Koristila je slikarsku tehniku tempere. Na središnjem dijelu plakata prikazala je završni prizor iz knjige (Filip i Livija sjede na plaži). U donjem dijelu plakata naslikala je još tri scene iz knjige: prva slika prikazuje mjesto gdje ja Filip odsjeo preko ljeta, na drugoj slici je Livija skinula svoju periku, a na trećoj slici Livija pomaže Filipu da smršavi.

Povjerenstvo za izbor plakata pohvalilo je Lorenin plakat te ga uputilo na državnu razinu natjecanja:

Plakat učenice Lorene Prlog na vrlo kvalitetan i zanimljiv način popratio je sadržaj knjige. Tehnika je izuzetno kvalitetno odrađena, različitim teksturama i koloritom naglašeno je bogatstvo života i životnih problema i situacija u odrastanju. Tekst je vrlo čitljiv i odabirom crvene boje privlači pozornost onoga koji treba biti privučen. Izlaganje je također bilo vrlo jasno i zanimljivo.

Državna razina natjecanja održat će se u Međimurskoj županiji u travnju 2016.

Loreni Prlog želimo puno uspjeha!