« Ožujak 2024 »

Uspješna radna akcija u PŠ Starigrad
Autor: Jelena Bistrović, 26. 4. 2016.

23. travnja 2016. ravnatelj OŠ „Braća Radić“, Koprivnica, predstavnica roditelja Dijana Franjo - Čordaš i učiteljice PŠ Starigrad organizirali su radnu akciju uređenja školskog dvorišta.  Cilj ove akcije bio je omogućiti pobuđivanje kod učenika interes za prirodom, stvoriti vezu učenika i prirode te potaknuti učenike na brigu o biljkama. Osim toga, cilj je također bio i mjesto koje služi za boravak učenika tijekom njihova slobodnog i nastavnog vremena učiniti urednim, oku ugodnim, interesantnim, korisnim i poučnim.

Kao što sam naslov govori, radna akcija bila je vrlo uspješna zahvaljujući prije svega vrijednim roditeljima koji su se odazvali na naš poziv, priključili se akciji i bili uz nas.

Dvorište PŠ Starigrad u subotu poslijepodne zasjalo je u novom ruhu. Učenici će odsada moći uživati u šarolikom, mirisnom i cvjetnom okruženju, a moći će se uskoro i zasladiti plodovima iz školskog dvorišta – šljivama, kruškama, trešnjama, ribizlom, smokvama, kupinama, malinama pa čak i borovnicama. Jedva čekamo da za proljetnih i ljetnih toplih dana izađemo iz vrućih učionica i odemo učiti u naše malo zeleno carstvo. Školsko dvorište uređeno je prije svega za naše učenike, stoga smo ih nakon radne akcije izveli u novouređeno dvorište te su i oni dali svoj doprinos sadnjom jagoda i sijanjem ukrasnih tikvica. Svaki razred posadio je jednu gredicu jagoda o kojima će brinuti i u kojima će uživati, a svi razredi zajedno posijali su zajedničku gredicu ukrasnih tikvica koje će nam uljepšavati učionice u tmurne jesenske dane.

Ovom prilikom se zahvaljujemo i našim donatorima bez kojih ova akcija sigurno ne bi bila tako uspješna. Zahvaljujemo Komunalcu, Graminei, Agrokući, ogranku SDP-a Starigrad, ljudima dobre volje, gospodinu Petričeviću iz Starigrada, roditeljima koji su donirali sadnice jagoda, cvijeća, voća te mamama koje su ispekle kolače. Zahvaljujemo i DVD-u Starigrad što se odazvao na naš poziv te pomogao u postizanju zacrtanog nam cilja. Zahvalu upućujemo i pizzeriji Kalimero što nas je na kraju ukusno okrijepila te onima koje smo eventualno nenamjerno zaboravili spomenuti.

Svima vam od srca zahvaljujemo smiley