« Ožujak 2024 »

Najpozitivniji, najoriginalniji i najljepši učenički dojam u projektu Čitamo mi, u obitelji svi! imala je Valentina Đelekovčan (4.a)
Autor: Adrijana Hatadi, 7. 6. 2016.

Zadnja etapa projekta Čitamo mi, u obitelji svi! izbor je najpozitivnijeg, najoriginalnijeg i najljepšeg učeničkog dojma iz Bilježnice dojmova.

Dojmovi učenika naše škole bili su objavljeni na mrežnim stranicama UDK 2.0, a školski su knjižničari, podijeljeni u pet skupina, birali između 174 učeničkih dojmova.

U skupini E najviše glasova dobio je dojam učenice Valentine Đelekovčan iz 4. a razreda!

Valentina voli čitati i često posjećuje školsku knjižnicu, njezina je učiteljica ponosna na Valentinu jer je čitanjem obogatila svoj rječnik, lijepo se izražava, unaprijedila je koncentraciju te razvila bujnu maštu.

Valentina je napisala:

Pozdrav svima! Došao je red i na mene za čitanje. Iskreno, jedva sam čekala jer jako volim čitati! Kad sam donijela ruksak kući, mama je samo nešto promrmljala i nabacila čudan osmijeh. Znala sam da baš i nije za čitanje pošto je trudna i stalno joj je zlo ili je jako umorna. Ipak smo pročitale knjigu Sanje Pilić „Jesam li se zaljubila?“. Knjiga nas je nasmijala i oduševila. Tata je odabrao knjigu „Magarci“ i „Trojanski drveni konj“. Tako mi je bilo lijepo u njegovom krilu s knjigom u ruci. Osjećala sam se kao malena djevojčica. Svaku večer smo malo prelistavali i razgovarali o knjigama. U utorak me je primila toliko jaka temperatura da nisam mogla ni glavu podići, ali moja mama došla je i sa zadnjom knjigom po redu „Promotri, zavoli, čuvaj“. Čitala mi je svojim nježnim glasom i za svaku pročitanu stranicu poljubila me je u čelo. Obećala je da ćemo posuditi barem jednu knjigu na mjesec i zajedno ju svi troje pročitati. Čitanje s obitelji bilo mi je prekrasno iskustvo i nadam se da će toga biti više.