« Ožujak 2024 »

Učenici osmih razreda posjetili Zagreb
Autor: Ines Vađunec, 29. 10. 2016.

Prekrasni sunčani jesenski petak učenici osmih razreda naše škole iskoristili su za posjet našem glavnom gradu Zagrebu. 28. listopada 2016. osmaši su u pratnji svojih razrednica i predmetnih učitelja posjetili Prirodoslovni muzej, Muzej suvremene umjetnosti i Hrvatsko narodno kazalište.

Krenuli smo iz Koprivnice u 10 sati da bismo nakon kojih sat i pol vožnje stigli u Prirodoslovni muzej gdje smo se podijelili u manje skupine i razgledali stalni postav (minerale, biljke i životinje). Razgled je trajao nešto više od sat vremena. Nakon kraće šetnje Gornjim gradom i Trgom bana Jelačića učenici su dobili slobodno vrijeme koje su iskoristili za kratki odmor i okrepu u McDonald'su.

Nakon odmora krenuli smo na drugi dio terenske nastave, obilazak Muzeja suvremene umjetnosti u Novom Zagrebu. Ondje smo se također podijelili u skupine te uz pratnju kustosica razgledali izuzetno bogat i zanimljiv postav. Učenike je najviše oduševio tobogan, ali im iz sigurnosnih razloga nije bilo dozvoljeno spustiti se njime.

Poslije razgleda učenici su dobili slobodno vrijeme u shopping centru Avenue Mall nakon kojeg smo se uputili  u ostvarivanje posljednje etape našeg dana u Zagrebu te krenuli u posjet Hrvatskom narodnom kazalištu. Mnogi učenici su sada prvi put imali priliku vidjeti izgled ove nacionalne kuće iznutra. Ondje smo odgledali poznatu operu „Ero s onoga svijeta“ Jakova Gotovca u tri čina. Najsnažniji dojam na većinu učenika ostavilo je završno kolo i prisutnost živih konja na sceni.

Odgledavši predstavu, puni pozitivnih dojmova, uputili smo se prema Koprivnici.

Ines Vađunec