« Ožujak 2024 »

OŠ „Braća Radić“ domaćin Županijskog natjecanja iz engleskog jezika
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 21. 2. 2017.

U utorak 21. veljače u OŠ „Braća Radić“ u Koprivnici održano je Županijsko natjecanje iz engleskog jezika.

Prije samog natjecanja nazočni su se nasmijali i zabavili uz igrokaz dramske grupe 6. razreda „Histerical History of Trojan War“.

Natjecalo se 52 učenika u 5 kategorija iz gotovo svih županijskih osnovnih i srednjih škola.

Učenici su pokazali zavidna znanja u razumijevanju slušanjem, razumijevanju čitanjem, poznavanju jezičnih zakonitosti te poznavanju kulture zemalja engleskog govornog područja.

U katerogiji 8. razreda osnovnih škola prvo mjesto zauzeo je Karlo Punčikar iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ iz Koprivnice, drugo mjesto Marta Kunštić iz OŠ „Đuro Ester“ iz Koprivnice, treće mjesto su podijelili Danko Delimar iz naše škole i Tina Ferenčić iz OŠ Grgura Karlovčana iz Đurđevca.

Boje naše škole branio je još i Alen Bogadi te zauzeo odlično šesto mjesto.

U kategoriji drugih razreda gimnazija najuspješniji su bili učenici koprivničke Gimnazije „Fran Galović“: Bartol Kekez prvi, Emilija Sinjeri druga i Ema Horvat treća.

U kategoriji drugih razreda srednjih škola Matija Orehovec iz Srednje škole Koprivnica osvojio je prvo mjesto, Steve Banek također iz Srednje škole Koprivnica drugo mjesto,a Luka Roštan iz Strukovne škole Đurđevac osvojio je treće mjesto.

Prvo mjesto u kategoriji četvrtih razreda gimnazija osvojio je Neven Jakopčić iz Gimnazije Ivan Zakmardi Dijankovečki iz Križevaca, drugo mjesto dijele Ana Kamber iz Gimnazije „Fran Galović“ iz Koprivnice i Ivan Kranjčić iz Gimnazije Ivan Zakmardi Dijankovečki iz Križevaca dok je treći Matija Radotović iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica.

U četvrtim razredima srednjih škola najviše znanja pokazao je Nikola Ivanček iz Srednje škole Ivan Seljanec iz Križevaca osvojiviši prvo mjesto, Goran Strunjak drugo, a Leonardo Kašić treće mjesto obojica iz Strukovne škole Đurđevac.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovima mentorima te im želimo plasman na državno natjecanje.

Natalija Flamaceta Magdić

Priloženi dokumenti: