EKO PARK KRAŠOGRAD-TERENSKA NASTAVA
Autor: Dragica Ljubić, 5. 5. 2017.

I najmlađi učenici, naši prvašići, vole putovati!

S radošću i uzbuđenjem su krenuli put Zagreba i Karlovca.

Prvo odredište im je bio Krašograd, kojemu su se svi posebno veselili.

Domaćini su učenike dočekali toplim napitkom. Slijedile su sportske igre uz vodstvo animatora. Posebno zabavno bilo je potezanje užeta.

Učenici su od tijesta radili različite oblike prema svom odabiru. Najuspješniji su dobili priznanja. Vozili su se u otvorenom vlakiću i promatrali Eko park. Stigli su do životinja. Razgledali  su ih i saznali nešto više o konjima, magarcima, kozama, jelenima i srnama. Svaki učenik je želio i hraniti dragu životinju.

Poseban doživljaj bio  je vožnja čamcem po jezeru. Okolo su plivale patke. Jako zabavno je bilo natjecanje u mužnji krave.

Svi su učenici uživali u različitim aktivnostima i sretni napustili Krašograd.

U Karlovcu smo posjetili akvarij slatkovodne ribe Aquatica. U pratnji vodiča slušali smo o pastrvama, šaranu, klenu, somu i ostalim riječnim ribama. Vidjeli smo i akvarij bare sa biljkama i životinjama.

Posebno nas je obradovala i iznenadila izložba fotografija našeg Koprivničanca Gorana Šafareka.

Zadovoljni danom izvan učionice krenuli smo prema Koprivnici. U autobusu smo nastavili putovanje pjevanjem i zabavnim kvizom.

Ispred škole su nas dočekali roditelji. Učenici su radosno krenuli k njima u želji da im što prije ispričaju što su sve vidjeli, doživjeli i naučili taj dan.

Zaključili su da im je taj dan bio najbolji dan u životu!

Učiteljice: Marija, Edita, Ines i Dragica