Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Mihaela Petersdorfer Ramaj, 18. 10. 2017.

Svečano smo proslavili Dane kruha u našoj školi

17. listopada u našoj smo školi proslavili Dane kruha. U goste nam je došao vlč. Davor Šumandl i đakon Nikica Posavi iz župe Blaženog Alojzija Stepinca, te su blagoslovili pekarske proizvode koje su pažljivo pripremale ruke baka i mama naših učenika i učenica. Ove godine razredi su se međusobno natjecali u aranžiranju najljepše košare. Kriteriji odabira najljepše košare bili su sljedeći: raznolikost, izrada, kreativnost, tradicija. Pristiglo je puno košara. Razredi koji su pripremili košaru bili su: 1.a, 1.c, 2. a, 2.b, 2.c., 2.d, 3.b, 3.d, 4.a, 4.b, 4.c., 4.d, 5.a, 5.c, 5.e, 6.c, 6.e i 8.a. U uži krug izbora za najljepšu košaru natjecale su se košare 2.d, 3.d i 8.a razreda. Najveći broj bodova zaslužila je košara 3.d razreda, ukupno 59, što je čini i pobjednicom ovogodišnjega izbora. Čestitamo! Druga je bila košara 2.d razreda s 46 bodova, a treća košara 8.a razreda s ukupno 39 bodova. Prvoplasirani razred osvojio je i vrijednu nagradu! Pizzu za cijeli razred. Sponzor nagrade je pizzerija Kalimero, pa im se ovim putem i srdačno zahvaljujemo! Posebna pohvala povjerenstva ide 2.b i 4.d razredu jer su se potrudili i blagdanski stol obogatili raznovrsnim pecivima, slasticama i plodovima jeseni. Drugoplasirana i trećeplasirana košara, kao i svi razredi koji su sudjelovali u natjecanju za najljepšu košaru primit će zahvalnice za svoj trud. Zahvaljujemo svim učiteljima i učiteljicama suradnicima koji su svojim trudom omogućili lijepu i dostojanstvenu proslavu Dana kruha u našoj školi. Zahvaljujemo i ravnatelju škole gosp. Kreši Grgcu, koji nam je iz godine u godinu i u ovoj manifestaciji podrška da sve zamišljeno i ostvarimo. Igrokaz, recitacija, vesela pjesma, te mirisi friških peciva zaokupili su sve naše osjete. Djelić ugođaja možete pogledati na fotografijama.

Ravnatelj pozdravlja sve prisutne

Vlč. Davor Šumandl

Rea i Viktorija, 4.d

Ivan i Matija, 4.d

Marljivi učenici 4.c razreda

Učenice 4.c razreda

Biblijska skupina recitira

Učenice 2.b razreda

Košara 2.d razreda

Košara 8.a razreda

Pobjednička košara 3.d razreda! Osim što je košara obilovala raznim plodovima jeseni, te marljivo i vješto pripravljenim pekarskim proizvodima, 3.d razred potrudio se dati i svoj poseban doprinos tijekom ukrašavanja košare. Pa su tako zapisali na prigodne poruke što je za njih kruh. A za njih je kruh više od kruha! Dobrota koju pružamo jedni drugima.