Around the world in one day!
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 12. 12. 2018.

Dana 11. prosinca, učenici 8.razreda polaznici dodatne nastave iz engleskoga jezika posjetili su Zagreb.

Terensku nastavu započeli smo posjetom Veleposlanstvu Irske gdje nas je dočekala veleposlanica gđa Olive Hempenstall koja nam je otkrila sviđa li joj se život u Hrvatskoj, što joj najviše nedostaje iz domovine, objasnila neke kuriozitete specifične za Irsku. Razgovaralo se i o irskoj kulturi i običajima.

Slijedilo je sudjelovanje radionici na engleskom jeziku u organizaciji American Corner u Knjižnici Bogdan Ogrizović na Cvjetnom trgu. Radionica koju je vodila gđa Marina Lončar bila je osmišljena kao scavenger hunt – učenici su prema tragovima trebali odgonetnuti o kojoj knjizi se radi te rješavati određene zadatke vezane za knjigu.

Nakon kraće pauze za ručak posjetili smo Veleposlanstvo Australije. Od gospođe Dijane Grahovac koja je rođena Varaždinka, ali je 20 godina živjela u Australiji, a sada radi u Veleposlanstvu, učenici su saznali mnogo zanimljivosti o australskom školstvu, životu, običajima i kulturi.

Uslijedio je posljednji dio terenske nastave, posjet Escape Roomovima gdje su učenici podijelili u dvije skupine odgonetali tragove i rješavali zločine te uspješno izašli iz zaključane sobe, a sve opet na engleskom jeziku.

Šetnjom prigodno uređenim Zrinjevcem i Trgom bana Jelačića, doživjeli smo i atmosferu najljepšeg adventa u Europi.

Dodatno uzbuđenje cijele terenske nastave zasigurno je bila i vožnja vlakom tjiekom koje se cijelo vrijeme čuo smijeh i zadovoljstvo.

Učenici su imali priliku razgovarati s izvornim govornicima koji su im iz prve ruke mogli prenijeti iskustva života u stranim zemljama.

I tako smo u jedan dan obišli svijet (ili barem njegov dio) jer su veleposlanstva službeno tlo neke zemlje pa smo, službeno, bili na raznim krajevima zemaljske kulge.

Puni dojmova vratili smo se u Koprivnicu.

Teacher Natalija Flamaceta Magdić