Od srca za Latice
Autor: Adrijana Hatadi, 13. 1. 2022.

Prosinac je mjesec u kojem se učenici tijekom nastave dotaknu teme vezane uz blagdane i darivanje. Nudi im se mnoštvo aktivnosti i prigoda kako bi spoznali važnost međusobne blizine, snagu empatije i osjetili sreću pomaganja potrebitima. U našoj školi, krajem prvog polugodišta, tradicionalno se  provode različiti projekti humanitarne naravi, unutar razreda ili na razini škole. Ove godine brojni su razrednici u suradnji s roditeljima i učenicima, kao i ostali djelatnici škole, prikupljali novčana sredstva za „Latice“, udrugu osoba s intelektualnim teškoćama.

Udruga je to koja živi i djeluje u našoj lokalnoj zajednici, okuplja 80-tak korisnika u dobi od 5 do 55 godina te pruža socijalne usluge osobama iznad 21. godine života (nakon što izađu iz sustava odgoja i obrazovanja). Obzirom da su „Latice“ preselile u novi prostor, a znajući da postoji potreba za adaptacijom dotrajalih instalacija i nizom drugih većih i manjih građevinskih zahvata na objektu, dogovor je bio da će se sredstva iskoristiti u poslovnici trgovačkog centra Pevex u Koprivnici.

Odaziv je nadmašio očekivanja, prikupljeno je 15.400,00 kn koje su uplaćene na PEVEX karticu. Ovu inicijativu podržala je i sama tvrtka Pevex čime je još jednom pokazala svoju društvenu i socijalnu osjetljivost o zajednici u kojoj djeluje donirajući Pevex karticu vrijednosti 5.000,00 kn. Ukupna donacija na PEVEX karticama iznosi 20.400,00 kn. Predsjednici udruge, Nevenki Fuchs, donacije su osobno uručili Krešo Grgac, ravnatelj OŠ„ Braća Radić“ Koprivnica, Nenad Mađerić, direktor strateškog razvoja i unapređenja procesa tvrtke PEVEX i Dražen Kuštelega, voditelj prodajnog centra Koprivnica. Tom prigodom su izjavili da je ovo podrška roditeljima i korisnicima udruge u podizanju kvalitete njihova života te zaželjeli puno uspjeha udruzi u novom prostoru.

Predsjednica udruge, Nevenka Fuchs nije mogla prikriti emocije te je zahvalila ravnatelju škole i predstavnicima PEVEX-a, posebno naglasivši zahvalu svim učenicima, njihovim roditeljima, razrednicima i ostalim djelatnicima OŠ „Braća Radić“ Koprivnica.

Ovaj prosinac je mjesec u kojemu su učenici naše škole nastavne teme vezane uz predstojeće blagdane obojali novom dimenzijom, osluhnuli malo više, napravili korak bliže, pokazali veliko srce i svojom toplinom ugrijali mnoga srca naših prijatelja, korisnika udruge „Latice“. Neka u tom velikom srcu naše škole i u svakom našem ljudskom srcu uvijek stanuje misao – blaženije je davati nego primati!

Renata Blažinec, učiteljica