Učenici 7.e razreda sudjelovali na predstavljanju rada 3D printera
Autor: Ines Vađunec, 19. 1. 2020.

Budući da je učenje cjeloživotni proces, a i poznato je da svoja znanja redovito trebamo nadograđivati novim spoznajama, učenici 7.e razreda odlučili su otići na vrlo zanimljivu radionicu koja im je pomogla svladati neke nove vještine koje bi im mogle zatrebati u svakodnevnom životu.

U pratnji razrednice Ines Vađunec  posjetili su u petak, 17. siječnja 2020., Knjižnicu i čitaonicu "Fran Galović" Koprivnica gdje su sudjelovali na predstavljanju rada 3D printera. Voditeljica radionice bila je knjižničarka Ida Gašpar. 3D printer je dodijeljen knjižnici u sklopu projekta Digitalni građanin Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) kojim je 170 knjižnica u regiji opremljeno edukacijskom tehnologijom kako bi se pretvorile u digitalne inovacijske i obrazovne centre lokalnih zajednica.

Tijekom predstavljanja novog 3D printera učenici su imali priliku upoznati se s njegovim osnovnim funkcijama te istražiti mogućnosti primjene u radionicama ili samostalnim korištenjem. Knjižničarka Ida pokazala nam je nekoliko promotivnih filmova kako bismo vidjeli što se sve može napraviti 3D printerom te nam je pomoću njega izradila ukras – zvjezdicu ukrašenu pahuljicom. Učenici su imali brojna pitanja na koja je knjižničarka spremno odgovarala. Saznali smo i nekoliko novosti o skorašnjem preuređenju Čitaonice tiska u prostor namijenjen djeci i mladima te radu s modernim tehnologijama.

Posjet gradskoj knjižnici ostavio nas je pune dojmova i bogatije za jedno novo iskustvo te nas potaknuo da aktivno sudjelujemo u programima koje nudi naša gradska knjižnica.

Ines Vađunec