Olimpijada čitanja 2020.
Autor: Adrijana Hatadi, 18. 9. 2020.

Projekt Olimpijada čitanja pokrenut je uz poticaj, organizaciju i koordinaciju Dječjeg odjela Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica i u suradnji s koprivničkim osnovnim školama. Pokrenut je s ciljem podizanja svijesti učenika da pojam knjige i čitanja nije vezan samo uz obaveznu lektiru, već da je itekako korisno, ali i zabavno čitati u slobodno vrijeme.

Djeca koja čitaju razvijaju komunikacijske vještine, uče nove riječi, uče o svijetu oko nas, razvijaju maštu i kreativnost, ostvaruju bolji uspjeh u školi i grade bolje međuljudske odnose.

Učenici OŠ „Braća Radić“ Koprivnica i učenici PŠ Starigrad bili svu vrlo aktivni tijekom ljetnih praznika, posjećivali su Knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“, posuđivali i čitali knjige. U projekt se uključilo 63 učenika, a aktivno je sudjelovalo njih 47-ero.

Sudionici su svoje dojmove i ocjenu pročitanih knjiga upisivali u Dnevnike čitanja. Naveli su da se najugodnije osjećaju kada čitaju u svojoj sobi, u ležaljci ispod jabuke i na morskoj plaži.

Posebno preporučuju sljedeće naslove: Zmija u mojoj školi, Marama s bubamarama, Grozni Grga, Djevojčica koja je htjela spasiti knjige, Čokoladne godine, Morski dnevnik Pauline P., Kućica na stablu od 13 katova i Hilda.

Učenica 2.b razreda Ena Jendrašic pročitala je 28 knjiga te je osvojila srebrnu čitateljsku medalju.

Učenica 3.b razreda Marija Rafaela Begović pročitala je 31 knjigu te je osvojila brončanu čitateljsku medalju.

Učenica Maja Horvatić (3.d) pročitala je 34 knjige i time osvojila srebrnu medalju!

Učenica 4.c razreda Natali Jelović osvojila je zlatnu čitateljsku medalju, a učenica Ema Kovačić (4.a) brončanu čitateljsku medalju.

Učenice sadašnjih petih razreda – Nika Belušić (5.a) pročitala je 20 knjiga i osvojila zlatnu čitateljsku medalju, učenica Antea Jelović (5.e) pročitala je 19 knjiga i osvojila srebrnu čitateljsku medalju, a učenica Una Bebek (5.b) pročitala je 13 knjiga i osvojila brončanu čitateljsku medalju.

Čestitamo svim učenicima sudionicima ovog projekta na iznimnom trudu te njihovim roditeljima na poticaju i potpori.

Ne zaboravite … djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle!

Adrijana Hatadi, školska knjižničarka