Priručnik za Office 365 za škole

ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO "BRAĆA RADIĆ"

ŠKOLSKA GODINA 2022./2023.

KROS - međuopćinsko natjecanje

Već tradicionalno, sportsku sezonu započinjemo međuopćinskim natjecanjem u krosu. Ove godine organizator je bila Osnovna škola Fran Koncelak, Drnje, a natjecanje se održalo 12.10.2022.. Predstavnici naše škole bili su učenici Dorijan Matijaško, Dani Canjuga, Gabriel Šivalec i Antonio Cimerman. U kategoriji učenica, našu su školu predstavljale učenice Lana Grudić, Dora Šestan, Zara Rupčić i Matea Cenko. Pod vodstvom učiteljice Jasmine Markić učenici su osvojili 1.mjesto, dok su učenice osvojile 2. mjesto. Učenici su se plasirali na županijsko natjecanje, a mi im želimo vjetar u leđa te uspjeh u daljnjem natjecanju.

KROS - veliki uspjeh naših mlađih krosaša

Dana 19.10.2022. u Križevcima je održano županijsko natjecanje u krosu za učenike i učenice 5. i 6. razreda. Osnovna škola „Braća Radić“ Koprivnica već dugi niz godina sudjeluje sa svojim ekipama na ovom natjecanju. Ove godine našu su školu predstavljale učenice Lana Grudić, Tija Požgaj, Marija Belčić i Lucija Veh. Ekipu učenika činili su učenici Petar Slavinić, Vilim Štubelj, Lovro Pavičić i David Šuster.

U konkurenciji od osam škola naše su učenice ukupno osvojile 4.mjesto.

Učenici su u konkurenciji od devet škola osvojili 1. mjesto te plasman na Državno natjecanje.

Čestitamo našim trkačima na uspješnom nastupu, a učenicima želimo uspjeh na Državnom natjecanju koje će se održati 25.11. i 26.11.2022. u Poreču.

Plasman naših krosaša na Državno natjecanje

Još jedna lijepa vijest stiže iz školskog sportskog društva „Braća Radić“.

Učenici Dorijan Matijaško, Dani Canjuga, Gabrijel Šivalec i Petar Slavinić predstavljali su našu školu na županijskom natjecanju u krosu. Natjecanje je održano 26.10.2022. u prekrasnoj šumi Borik u Đurđevcu.

Izvrsnim rezultatima, 1.,3.,7.i 8.mjestom učenici su ekipno zauzeli 1.mjesto te se plasirali na Državnu završnicu. Zadovoljni i sretni, s nestrpljenjem očekujemo završnicu koja će se održati 25. i 26.11.2022, u Poreču. Veseli nas činjenica da će naši mlađi dječaci (5 .i 6.razr.) i stariji dječaci biti jedni drugima velika podrška na Državnom natjecanju u Poreču.

Radići županijski prvaci u plivanju

Dana 7.11.2022.,na bazenima Cerine, održano je županijsko natjecanje u plivanju.

Natjecanje se održalo u organizaciji Osnovne škole "Braća Radić", Koprivnica. Natjecatelji i natjecateljke su odmjerili snage u plivanju na 50m slobodno, 50m leđno, 50m prsno, 50m leptir, štafeti 4*50m mješovito i štafeti 4*50m slobodno.

Plivači i plivačice naše škole pokazali su svoje umijeće plivanja te su postali županijski prvaci osvojivši 1. mjesta.

U sastavu ekipe plivačica bile su učenice Katja Koščak, Marija Belčić, Eva Šanjić, Korinna Horvat, Zita Sokač, Nika Đurec, Ester Merc, Lorena Markušić i Dora Bradić. Ekipu plivača činili su učenici Sven Štefanec, Mislav Skvaža, Martin Domanovac, Petar Domanovac, Karlo Tratnjak, Tomislav Pobi, Teo Munić, Matija Perović i Domagoj Krapinec.

Učenike i učenice vodili su učitelji Mihael Buzina i Jasmina Markić.

Plivači i plivačice naše škole "braniti će boje naše županije" na Državnom natjecanju koje će se održati 7. i 8.12.2022. u Rijeci.

Uspješni badmintaši

Međuopćinsko prvenstvo u badmintonu održano je 10.11.2022. u dvorani Vinko Zember, u organizaciji OŠ „Đuro Ester“. Sudjelovale su OŠ „Đuro Ester“, OŠ Podolice, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ te naša škola, OŠ „Braća Radić“.

Učenici koji su predstavljali našu školu bili su: Matej Matica, Vilim Štubelj, Jan Kropek i Mihael Čavić.

Učenice članice badminton ekipe naše škole su: Rea Nemec, Lara Tomjek, Laura Šifkorn i Antea Jelović.

Učenici su se natjecali u igri pojedinačno i u paru. Učenici su osvojili 4.mjesto, dok su učenice osvojile 1. mjesto. Učenice su se tako plasirale na daljnji rang natjecanja, odnosno na županijsko natjecanje. Voditeljica ekipe učenika i učenica bila je prof. Jasmina Markić.

Održano međuopćinsko prvenstvo u odbojci

Osnovna škola Koprivnički Bregi je dana 16.11.2022. bila organizator međuopćinskog natjecanja za učenike i učenice osnovnih škola u odbojci.

Škole sudionice ovog natjecanja bile su Osnovna škola Koprivnički Bregi, Osnovna škola „Fran Koncelak“ Drnje, Osnovna škola „Braća Radić“ Koprivnica.“ Učenice naše škole osvojile su 2.mjesto, dok su učenici osvojili 3.mjesto.

Odbojkaši naše škole su učenici Noel Piskač, Filip Pomahač, Dani Canjuga, David Klopotan, Roko Šarić, Lovro Đukin, Roko Imbriovčan, Martin Domanovac, Josip Ećimović i Marcus Kovačić.

Odbojkašice koje su predstavljale našu školu na natjecanju su Jana Senjan, Larisa Šarec, Nika Lončarić, Kaja Vuković, Rea Vuković, Marta Kukec, Korinna Horvat, Maja Škvorc, Ema Puhač, i Rebeca Jakupec.

Međuopćinsko natecanje u košarci

U organizaciji Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski, dana 22.11.2022. održano je međuopćinsko natjecanje u košarci.

Ekipu učenika naše škole predstavljali su učenici Ivan Šimčić, Noel Piskač, Lovro Đukin, Saša Horvat, Marko Periša, Dorijan Matijaško, Matija Horvat i Martin Domanovac. Ekipa učenixca sastojala se od učenica Zita Sokač, Korinna Horvat, Eva Šanjić, Franka Grgac, Janja Grgac, Karla Lazić, Dora Šestan, Erin Strah, Ana Klara Mohenski i Iris Merc. Učenike i učenice je vodio učitelj TZK Mihael Buzina.

Učenice su osvojile 2.mjesto, a učenici 1.mjesto te se tim rezultatom plasirali na županijsko natjecanje.

„Radići“ osvojili zlato i broncu na Državnom natjecanju u krosu

Nevjerojatna je bila dominacija malih i velikih krosaša naše škole na Državnom natjecanju u krosu.

Državno natjecanje u krosu održalo se 25.11.i 26.11.2022. u Poreču u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza.

Učenici naše škole (5. i 6.razr.) ostvarili su pravo nastupa osvojenim prvim mjestom na županijskom natjecanju. I starija se ekipa naših krosaša (7. i 8.razr.) osvojenim prvim mjestom na županijskom natjecanju plasirala na državno natjecanje.

Ukupno 21 ekipa kod mlađih krosaša i 24 ekipe kod starijih krosaša nastupila je na natjecanju.

Pred velikim izazovom našli su se naši predstavnici Petar Slavinić, Lovro Pavičić, David Šuster i Vilim Štubelj. Zahtjevnu stazu dugu 1000m otrčali su ostavljajući svaki atom snage. Neopisiva sreća zavladala je kad su stigli rezultati – 1.mjesto, Državni prvaci u krosu (5. i 6.razr.). Učenik Petar Slavinić uvjerljivo je prvi ušao u cilj.

Motivirani uspjehom mlađih i  naši stariji krosaši „zagrizli“ su stazu dugu 1200m. Učenici Dorijan Matijaško, Dani Canjuga, Antonio Cimerman i Luka Novak „ostavili su dušu na terenu“. Osvojili su 3. mjesto i brončanu medalju.

Njihova mentorica, prof. Jasmina Markić izuzetno je ponosna na uspjeh svojih ekipa.

„Znala sam da mogu, samo je bilo potrebno da oni shvate da mogu. „Radići“ pišu sportsku povijest škole.“

Osnovna škola „Braća Radić“ Koprivnica poznata je i prepoznatljiva među školama u Hrvatskoj po sportskim uspjesima. Ovakav uspjeh dokazuje da smo s razlogom jedna od "najsportskijih" osnovnih škola u državi.

Županijske prvakinje, naše badmintašice, nastupile na Državnoj završnici

Nakon uspješnog nastupa na županijskom natjecanju u Goli, dana 13.2.2023. gdje su osvojile naslov županijskih prvakinja, naše su badmintašice sudjelovale na Državnoj završnici. Državno je natjecanje održano u Poreču, od 1.3. do 3.3.2023. Učenice Lara Tomjek, Mia Gregurina, Rea Nemec i Laura Šifkorn predstavljale su našu školu te ukupno zauzele 9.mjesto. Čestitamo našim curama!