Drugi razred
Priloženi dokumenti:
2. a Radici web stranica.docx

Veseli studeni
Autor: Ljiljana Pavleković, 15. 12. 2016.

U mjesecu studenom bilo je puno događaja, pa krenimo redom.

Prekrasan jesenski dan iskoristili smo za šetnju šumom na lokaciji Pesek, Vinica.

Satovi Likovne  kulture u 2.c najzanimljiviji su kad se boje miješaju ili kad imamo gosta iznenađenja.

Dobra suradnja s roditeljima jako je važna,  a posebno kada želimo učiniti dobro djelo i pomoći djeci Afrike.

Na kraju mjeseca najveće iznenađenje pripremio nam je  Leonov tata gospodin Goran Guslov.

Terensku nastavu Jesen u šumi, učenici 2.c i 2.d razreda ostvarili su na lokaciji Pesek, Vinica 3.11.2016. U ranim jutarnjim satima uputili smo se u šetnju šumom. Pratili smo planinarske oznake i stigli do izvora pitke vode.  Prepoznali smo listopadno i vazdazeleno drveće, orijentirali se uz pomoć mahovine. Jesenski plodovi su se skrivali ispod lišća koje je veselo šuštalo pod našim nogama. Slušali smo pjev ptica i vjetar u krošnjama drveća. Na kraju dana pripremili smo različite aktivnosti: igrokaz, pjesme, recitacije, modne kritičare i vremensku  prognozu. Kroz igru i pjesmu ponovili smo i utvrdili nastavne sadržaje vezane uz jesen.

Kako se miješaju boje, te nastaju zagasite učili smo na satu likovne kulture. Za učenike je to prava čarolija. Da crtanje može biti zanimljivo i drugačije naučio nas je Androsov tata profesor Mario Dimić. Zahvaljujemo profesoru na  čestom gostovanju u našem razredu.

Suradnja s roditeljima u 2.c razredu je vrlo uspješna te smo i likovnu radionicu realizirali uz njihovu pomoć. I ove školske godine učenici 2.c razreda uključeni su u projekt UNICEFa za djecu Afrike. 17.11.2016. organizirali smo likovnu radionicu s vunom. Uz pomoć roditelja, napravili smo lutke, snjegoviće, vesele pompone od vune. Svi predmeti će se naći na novogodišnjem sajmu naše škole.

Dana 22.11.2016. učenici 2.c i 2.d razreda posjetili su Željeznički kolodvor u Koprivnici. Zahvaljujemo osoblju na prekrasnom prijemu i strpljenju koje su pokazali kad su nas vodili kroz radne prostore i odgovarali na naša pitanja. Posebno hvala Leonovom tati gospodinu Goranu Guslovu koji nam je priredio veliko iznenađenje, vožnja u vlaku. Za većinu učenika ovo je bila prva vožnja. Radosti nije bilo kraja. Nakon velikih uzbuđenja na željezničkom kolodvoru krenuli smo prema autobusnom kolodvoru i pješke prema školi. Šetnja do škole je bila edukativna, ponovili smo prometne znakove te kako se trebamo kao pješaci ponašati u prometu. Mali predah smo napravili na igralištu u parku i vrlo uspješno završili našu izvanučioničku nastavu.