« Rujan 2020 »

Vraćanje udžbenika

Vraćanje udžbenika financiranih sredstvima iz državnoga proračuna za školsku godinu 2019./2020.

Poštovani roditelji i učenici!

Udžbenici nabavljeni sredstvima državnoga proračuna vlasništvo su škole i vraćaju se na kraju nastavne godine. Popis udžbenika koji se vraćaju nalazi se u privitku.

Na početku školske godine potpisali se Izjavu o preuzimanju udžbenika kojom ste se obvezali da ćete udžbenike vratiti neoštećene na kraju nastavne godine. U slučaju da se izgubi udžbenik ili ošteti i na taj način onemogući ponovno korištenje udžbenika, roditelji su dužni nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Ako se ne vrate udžbenici koji su zaduženi, odnosno ne nadoknadi šteta, učenici neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Učenici koji su na dopunskom nastavnom radu udžbenike vraćaju tek nakon  njegova završetka.

Raspored povrata udžbenika

Razredna nastava

Učenici vraćaju udžbenike razrednicima zadnji tjedan nastave zajedno s potpisanom izjavom roditelja.

Predmetna nastava

Roditelji vraćaju udžbenike. Molimo Vas da kod ulaska u školu obavezno dezinficirate ruke te da poštujete međusobni razmak od 1.5 metara.

25. lipnja (četvrtak) učionica Informatike

6. razredi: 8:00 – 9:30 i 17:00 – 18:00

7. razredi: 9:30 – 11:00 i 18:00 – 19:00

1. srpnja (srijeda) učionica Tehničke kulture

5. razred: 8:00 – 11:00 i 16:00 – 18:00

1. srpnja (srijeda) učionica Glazbene kulture

8. razred: 8:00 – 11:00 i 16:00 – 18:00

Ministarstvo znanosti i obrazovanja će osigurati besplatne udžbenike obveznih i izbornih nastavnih predmeta za sve učenike za školsku godinu 2020./2021., a Škola će ih dati na upotrebu roditelju pod uvjetom da su vraćeni udžbenici koji su zaduženi za prošlu školsku godinu i ako je nadoknađena eventualna šteta.

Priloženi dokumenti:
Popis udzbenika koji se vraca.pdf

UDŽBENICI I DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI

ZA ŠKOSLKU GODINU 2019./2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja će osigurati besplatne udžbenike obveznih i izbornih nastavnih predmeta za sve učenike.

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole i vraćaju se na kraju nastavne godine.

Članak 2. Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna regulira način uporabe udžbenika:

„(5) Učenici i roditelji ili skrbnici imaju obvezu i moraju se brinuti o tome da, nakon završetka školske godine, udžbenike namijenjene višegodišnjem korištenju neoštećene vrate školi kako bi ih mogle koristiti i sljedeće generacije.

(6) Škola može učenicima darovati udžbenike radnog karaktera namijenjene jednogodišnjem korištenju.

(7) Učenici su obvezni omotati udžbenike i voditi računa o njihovu prijenosu i čuvanju u školi i kod kuće. Zabranjeno je pisati, crtati ili na bilo koji način označavati tekst u udžbenicima koji nisu radnog karaktera.“

Članak 3. Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna regulira način vraćanja udžbenika:

„(1) Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika…

(2) Učenici udžbenike vraćaju na kraju nastavne godine, odnosno na kraju popravnog ispita. Iznimno, udžbenici koji sadržajno obuhvaćaju gradivo nekoliko razreda, vraćaju se nakon završetka zadnje nastavne godine korištenja.

(3) Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu iz stavka 1. ovoga članka,neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.“

Grad Koprivnica će osigurati besplatne radne bilježnice obveznih i izbornih nastavnih predmeta za sve učenike.

Likovne mape, atlase, kutije za tehničku kulturu, kutiju za pokuse za 7. razred iz fizike, zbirke zadataka i drugo nabavljaju roditelji. Popis materijala koje nabavljaju roditelji možete pronaći u priloženim dokumentima.