Drugaši postali književni kritičari slikovnica šestaša koje su osvojile njihova srca, a ljubav je dobila novo ruho – korice!
U našoj je školi proteklih dana vladala posebna, topla i razigrana atmosfera – ona koju može stvoriti samo ljubav. U sklopu projekta „Gospođica ljubav“, učenici 6. D i 6. E razreda dobili su zadatak na satu Hrvatskoga jezika osmisliti i izraditi vlastitu slikovnicu na temu ljubavi – one prijateljske, obiteljske, dječje, skrivene u malim gestama i velikim riječima.
Šestaši su pokazali iznimnu maštovitost i kreativnost; nastajale su dirljive priče, duhoviti zapleti, šarolike ilustracije i poruke koje podsjećaju koliko su pažnja, razumijevanje i toplina važni u svakodnevnom životu djeteta.


Posebnu ulogu u projektu imali su učenici 2. B razreda koji su postali pravi mali književni kritičari pod mentorstvom njihove učiteljice Marije Petras. S velikim su zanimanjem čitali slikovnice svojih starijih prijatelja, listali stranice, proučavali ilustracije i na kraju ih ocjenjivali. Njihovi iskreni komentari, osmijesi i oduševljenje bili su najljepša nagrada autorima.
Projekt „Gospođica ljubav“ još je jednom pokazao koliko su suradnja među razredima, poticanje kreativnog izražavanja i njegovanje lijepih vrijednosti važan dio školskog odrastanja. Ljubav je tako, bar na kratko, postala glavna gošća naše škole – i ostavila trag u svakom od ovih razreda.




