Ovaj tjedan: 2011

Učenici petog razreda proveli su vrlo edukativan i zabavni dan u Zagrebu
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 13. 3. 2024.

U utorak, 12. ožujka 2024. godine realizirana je terenska nastava učenika 5. razreda u pratnji razrednika Ivana Golubića, Irene Hontić-Pranić, Antonija Stipana, Andreje Lukačić Franjić i Tanje Galić Bermanec te  predmetnih učiteljica Natalije Flamaceta Magdić, Mirjane Sušilović i Ines Vađunec u Zagreb.

Ova vrlo zanimljiva i zabavna terenska nastava počela je posjetom Muzeju iluzija u kojem su se učenici  dobro zabavili uz pravo bogatstvo eksponata te zabavne i atraktivne varke Muzeja koje su učenike poučili ponešto o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti koja se nalazi iza iluzija kako bi bolje mogli razumjeti zašto oči vide stvari koje mozak ne razumije.

Slijedio je najslađi dio posjeta Zagrebu – posjet Muzeju čokolade u kojem su učenici čuli mnoge relevantne činjenice o svijetu čokolade, naučili nešto o povijesti čokolade koja seže do drevnih Indijanaca Južne i Srednje Amerike, te kušali devet vrsta čokolade iz degustacijskih kutija.

Nakon slađenja u Muzeju čokolade, otišli smo do Muzeja sportskih ZGoda koji svojim interaktivnim sadržajem, simulatorima, fizičkim predmetima i ostalim predmetima želi potaknuti djecu i mlade da upoznaju razne sportove, motivirati ih na bavljenje sportom. Na zabavan i edukativan način muzej prezentira razne sportove. Kroz razne materijale učenici su upoznali najbolje od zagrebačkog sporta: njegovu povijest, natjecanja i uspjehe sportaša što su na kraju posjeta provjerili kroz kviz, a najuspješniji učenici ponijeli su kući i nagrade.

Terenska nastava završila je u zabavnom parku Amazinga gdje su učenici pod budnim okom animatora 3 sata uživali u brojnim adrenalinskim atrakcijama.

Učenici su kući krenuli puni dojmova, vrlo zadovoljni viđenim i doživljenim. Naučili su mnogo zanimljivih stvari te proveli dan družeći se s prijateljima ne dozvolivši da im kiša pokvari uživanje u ljepotama glavnoga grada.

Fotografije pogledajte ovdje.

Natalija Flamaceta Magdić