Ovaj tjedan: 1941

Večer poezije i proglašenje najboljih literarnih radova na natječaju Srce mi se smije u OŠ „Braća Radić“ Koprivnica
Autor: Adrijana Hatadi, 22. 3. 2024.

U Osnovnoj školi „Braća Radić“ Koprivnica tradicionalno na prvi dan proljeća slavimo umjetnost koja djeluje na imaginaciju čovjeka i njegove osjećaje – slavimo poeziju!

U čast učenici osmašici Uni Bebek pokrenuli smo natječaj Srce mi se smije, s ciljem promocije poezije, pisanja i čitanja.

Una je knjigu Srce mi se smije izdala na kraju 4. razreda. Teško bi bilo pobrojati sve Unine uspjehe i nagrade jer ih je zaista mnogo. Njezine su pjesme nagrađivane, objavljene u zbornicima i izvođene na različitim manifestacijama diljem Hrvatske. Posljednja nagrada stigla je iz Koprivnice - Una je osvojila nagradu Mali Galović u sklopu manifestacije Galovićeva jesen.

Na prvi literarni natječaj Srce mi se smije pristiglo je čak 76 radova učenika/-ca osnovnih škola Koprivničko – križevačke županije. Smatramo to velikim uspjehom i nadom da će iduće godine natječaj prerasti u državni natječaj.

Stručno povjerenstvo za procjenu literarnih radova odabralo je ponajbolje radove na natječaju, a nagrađeni učenici, u pratnji svojih mentora i roditelja gostovali su na Večeri poezije te krasnoslovili svoje stihove.

U kategoriji radova učenika/-ca 1. i 2. razreda osnovne škole nagrađeni su:

1. mjesto: literarni rad Radoznala olovka, rad učenika Leona Posavca iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, PŠ Šemovci. Mentorica: Draženka Patačko.

2. mjesto: literarni rad Luka, rad učenice Emme Peresta iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica. Mentorica: Natalija Sočev.

3. mjesto: literarni rad Sreća, rad učenice Magdalene Sinković iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica. Mentorica: Vesnica Mlinarić.

U kategoriji radova učenika/-ca 3. i 4. razreda osnovne škole nagrađeni su:

1. mjesto: literarni rad Bijele cipele, rad učenice Ozane Kapus iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica. Mentorica: Đurđica Pošta.

2. mjesto: literarni rad Leptirići, rad učenika Mateja Horvata iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica. Mentorica: Ines Turk.

3. mjesto: literarni rad Zaljubljena mačka, rad učenice Leone Borštnar iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica. Mentorica: Ines Turk.

U kategoriji radova učenika/-ca 5. i 6. razreda osnovne škole nagrađeni su:

1. mjesto: literarni rad Sunce u kiši, rad učenice Isabele Štriga iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci. Mentorica: Danijela Zagorec.

2. mjesto: literarni rad Krilo sreće, rad učenice Eve Krajina iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica. Mentorica: Nikolina Sabolić.

3. mjesto: literarni rad Razmaženo srce, rad učenika Josipa Lukačina iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica. Mentor: Slađan Mustač.

Pohvaljeni literarni radovi: Sretno djetinjstvo i Đačke brige učenice Petre Posavec iz OŠ Krapinske Toplice. Mentorica: Monika Zaplatić.

U kategoriji radova učenika/-ca 7. i 8. razreda osnovne škole nagrađeni su:

1. mjesto: literarni rad Misli, rad učenice Leone Širić iz OŠ Koprivnički Bregi. Mentorica: Sanja Danček.

2. mjesto: literarni rad Moja Mare, rad učenice Lane Rac iz OŠ „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski. Mentorica: Marijana Ćorić.

3. mjesto: literarni rad Šuma sreću krije, rad učenice Lucije Lojan iz OŠ „Podolice“ Koprivnica. Mentorica: : Martina Trešćec Godek.

Zahvaljujemo Stručnom povjerenstvo za procjenu literarnih radova pristiglih na natječaj u sastavu: Suzana Hergotić, Maja Kezele, Sanja Antolić, Vedrana Pintarić Vetma, Ivana Pintarić, Una Bebek i Adrijana Hatadi.

Ovu svečanost svojim glazbenim izvedbama uveličali su učenici Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica koji pohađaju Umjetničku školu „Fortunat Pintarić“: Katja Krulić, Simon Osrečak, Bartol Patrčević Lončarić i Franka Suvalj.

Velik zahvalu upućujemo donatorima koji su podržali natječaj Srce mi se smije: Tiskari Rihtarić, Nakladničkoj kući Alfa, Komunalcu (Bazenima Cerine) i Pampa-tea.

Kažu da su pjesnici čuđenje u svijetu. Zaista i jesu, oni vide ljepotu tamo gdje nije očigledna i rade ono čemu bismo svi trebali težiti – čine ovaj svijet barem malo boljim mjestom.

Priloženi dokumenti:
Pozivnica.png (2.84 MB)