U svijetu riječi i mašte
Autor: IVANA PINTARIĆ, 18. 4. 2024.

U sklopu projekta „U svijetu riječi i mašte” 10. travnja 2024. dvanaestero učenika naš škole posjetila je Osnovnu školu Sokolovac u pratnji ravnatelja Kreše Grgaca, školske knjižničarke Adrijane Hatadi  i učiteljice hrvatskoga jezika Ivane Pintarić. Zajedno s trinaest učenika OŠ Sokolovac škole, uz vodstvo učiteljica hrvatskoga jezika Ivane Pintarić i Biljane Novosel Gvozden, sudjelovali su na literarnoj radionici s ciljem poticanja učenika na stvaralaštvo, suosjećajnost, čitanje poezije i proze te bogaćenja vlastitog izraza.

Prije početka radionice nazočnima se obratio ravnatelj škole Saša Korkut, zaželio dobrodošlicu i ugodan rad te ravnatelj OŠ „Braća Radić” Krešo Grgac koji je domaćinima zahvalio na gostoprimstvu i suradnji.

Na početku radionice kratkim razgovorom o pjesnicima i njihovoj ulozi u svijetu učiteljica Ivana Pintarić najavila je mlade književnice Unu Bebek, učenicu 8.a  razreda OŠ „Braća Radić”, autoricu zbirke pjesama Srce mi se smije te Teu Piljak, učenicu 7.a razreda OŠ Sokolovac, koja je prošle godine objavila svoju prvu zbirku priča Svijet sreće. Učenice su se predstavile, objasnile kada i kako se rodila ljubav za pisanjem te pročitale neke svoje radove.

Nakon kratkog teorijskog dijela uslijedila je aktivnost – suradničko pisanje kojemu je poticaj bio stih Srce mi se smije. Igra  asocijacije na riječ sreća učenicima je bila poticaj za stvaranje, maštanje i pisanje svojih pjesmama. Ovim stvaralačkim projektom učenici su ohrabreni i potaknuti da sve čemu se dive, što ih zaokuplja, raduje ili muči slobodno zapišu na papir, a ujedno smo osvijestili da svatko može napisati pjesmu jer svi imamo osjećaje!

Veselimo se novim suradnjama s prijateljskom školom, a do tada, tko zna, možda još netko u sebi otkrije pjesnika i ono „čuđenje u svijetu“!