Gošća iz Meksika na satovima engleskog jezika
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 14. 11. 2015.

Učenicima i učiteljicama na satovima engleskog jezika gostovala Andrea Pereyra  iz Meksika.

Da je znanje stranih jezika bogatstvo uvjerili su se učenici naše škole koji su zajedno sa svojim učiteljicama engleskog jezika ugostili Andreu Estefany Pereyra Castro koja boravi u Koprivnici od početka rujna i trenutno je učenica Gimnazije „Fran Galović“.

Andrea je došla iz dalekog Meksika i u nekoliko susreta na satovima engleskog jezika predstavila je običaje, prirodne ljepote i kulturu Meksika.

Posjetila je i učenike 5., 6. i 8.-ih razreda koji su ostali zapanjeni zanimljivostima koje im je predstavila. Učenici su pokazali veliki interes za sadržaje o kojima je Andrea pričala postavljajući joj pitanja i uspješno komunicirajući na engleskom jeziku (većina njih po prvi put u životu).

Osim engleskog, učenici su uživo čuli i španjolski, Andrein materinji jezik jer su je zamolili da im nešto kaže i na tom jeziku.

Zaista smo uživali prisustvovati tim satovima i upoznati Andreu, a naša druženja na satovima engleskog jezika će se nastaviti i dalje tijekom ove školske godine do kada ostaje u Podravini jer se Andrea u lipnju vraća u svoj Meksiko!

Učiteljice engleskog jezika:                                                Danijela Ban, Natalija Flamaceta Magdić i Ana Jelić