Ella Vrabelj osvojila posebnu nagradu žirija u Japanu
Autor: Dragica Ljubić, 16. 12. 2015.

U studenom 2015. godine je naša učenica iz 4.a razreda, Ella Vrabelj u dalekom Japanu,  u Tokyu, sa svojim likovnim radom postigla planetaran uspjeh.

Njena slika na temu „Voices of the Earth “ je jedna od osam najuspješnijih dječjih slika u  svijetu na 16. Međunarodnom ekološkom natječaju u dječjem crtanju ( International Environmental  Children's Drawing Contest ) u organizaciji  IQNET-a  i  JQA  dobila je i posebno priznanje odlukom sudaca koji su ocjenjivali likovne radove. Tako je Ella po drugi puta ime naše škole i naše Koprivnice i naše Hrvatske  prenijela cijelim svijetom. Njen prošlogodišnji likovni rad „ The Earth, a Miracle Planet „ bio je nagrađen prvim mjestom.

Na natječaj je ove godine pristiglo 18 299 dječjih radova u dobi od 6 do 14 godina iz 85 zemalja iz cijeloga svijeta, a među njima 313 likovnih radova iz Republike Hrvatske.

Ellin rad je osvojio srca žirija i dospio na mjesto posebnih dječjih likovnih radova u svijetu.

Svi su u školi jako ponosni na Ellu, a posebno njena učiteljica i mentorica Dragica Ljubić i roditelji i obitelj.

Ellina poruka na likovnom radu glasi ovako: „ Ja sam vaša učiteljica Zemlja. Slušajte moj glas! Čuvajte me za sebe i za sve nas. Želim da živite sretno na cvjetnim livadama, na plavom Jadranskom moru i zelenim šumama. Volim vas! Brinite se o meni! Vaša planeta Zemlja!“ Tekst je preveden na japanski i engleski  jezik.

Radnju slike je smjestila u učionicu, u sebi blizak svijet, gdje djeca uče o važnosti očuvanja prirode.

Ellin likovni rad je otisnut u katalogu nagrađeno – pobjedničkih radova, na prvim stranicama gdje se nalazi osam najuspješnijih dječjih likovnih radova na svijetu.

Ella je dobila poklon i plaketu iz Japana kao uspomenu na svoj veliki uspjeh.

Ovaj međunarodni likovni natječaj je pod pokroviteljstvom UNICEF – a Tokyo.

Nadamo se da će ovu poruku očuvanja jedine nam planete koju imamo za život, prepoznati svatko tko god pogleda Ellinu sliku i svaku dječju sliku, kojom najmlađi prenose svoj glas za čuvanjem prirode u kojoj žive.

Dragica Ljubić, učiteljica