Ovaj tjedan: 1950

Sretan Božić svima!
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 23. 12. 2015.

U utorak, 22. prosinca učenici petih razreda obilježili su nadolazeće blagdane integriranim danom koji su odradili kroz pjesmu, glumu, igre i učenje.

Podijeljeni u sedam grupa po petnaestak učenika na predmetima: hrvatski, engleski i francuski jezik, matematika, priroda, glazbeni i vjeronauk učenici su proučavali Božić na različite načine.

Nakon što su po grupama pripremili sadržaje koje će predstaviti, učenici su se okupili u holu škole te prezentirali što su naučili.

Učenici koji uče francuski jezik zaželjeli su nam sretan Božić pjesmom na francuskom te su sve prisutne poučili kako se na francuskom kažu neki izrazi vezani za Božić.

Od učenika koji su na satovima prirode proučavali tradiciju božićnih jelki naučili smo zašto stavljamo jelke u kuću i ukrašavamo ih te koje sve vrste crnogorice ukrašavamo. Istaknuli su i da sve više ljudi danas ukrašava umjetne borove te pokazali neke kreativne i ekološke dosjetke i zamjene za bor.

O Božiću su pričali i na satovima vjeronauka te su nas podsjetili što je to zapravo Božić, što došašće i kako se nekad dočekivao i slavio.

Merry Christmas zaželjeli su i učenici koji su na satu engleskog jezika izradili powerpoint prezentaciju, dvije društvene igre – Snakes and Ladders i igru na ploči s pravilima (board game), online križaljku i osmosmjerku te sliko-priču o Djedu Mrazu.

Matematičari su bili praktični pa su izradili troškovnik – božićnog ručka i poklona za šesteročlanu obitelj, a izradili su i ukrase za bor u obliku geometrijskih tijela.

Za kraj vrlo uspješnu suradnju pokazale su grupe hrvatskog jezika i glazbene kulture. Na satima hrvatskog jezika uprizoren je igrokaz Božićne nevolje Ines Škuflić Horvat i Nine Horvat dok su glazbenjaci uglazbili dvije pjesme koje su pjevali u prvoj i posljednjoj sceni igrokaza.

Telefoni, mobiteli, faxevi, mailovi i jedna dobra tajnica trebali su zamijeniti uobičajeni postav pomagača Djeda Mraza. Jesu li uspjeli? Naravno da vam nećemo otkriti!

Učenici su odlično reagirali na sva izlaganja, sudjelovali kad je bilo potrebno te svaku grupu koja je izlagala nagradili bogatim pljeskom. Pokazali su da mogu odlično surađivati i raditi u skupinama, da su kreativni i maštoviti te da im je ovakva nastava bila pravo zadovoljstvo!

Sretne blagdane svima žele: Mirjana Sušilović, Irena Hontić Pranjić, Antonio Stipan, Aleksandra Švegović, Tanja Galić Bermanec, Ana Osrečak, Natalija Flamaceta Magdić i Josip Pankarić!