Učenici 7.e razreda darovali slikovnice Odjelu pedijatrije
Autor: Ines Vađunec, 22. 2. 2016.

Većina ljudi upoznata je s podatkom da 14. veljače slavimo Dan zaljubljenih, no jeste li znali da se taj dan obilježava i Međunarodni dan darivanja knjiga?

Cilj Međunarodnog dana darivanja knjiga pod geslom Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj! jest probuditi interes za čitanje, ljubav prema čitanju, ali i darivanju. Čitanje nam pomaže da razvijemo osjećaje, obogaćujemo maštu i rječnik, pomaže da zavolimo knjige, i najvažnije - zabavno je! Darujući svoju knjigu ili slikovnicu drugom djetetu, uz objašnjenje zašto to radi i koliko će to drugom djetetu mnogo značiti, dijete uči koliko je lijepo i važno pomagati. Nemojmo zaboraviti podatak da mnogo djece u Hrvatskoj nema niti jednu slikovnicu.

Upravo su se s tim ciljem učenici 7. e razreda Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica s razrednicom Ines Vađunec i školskom knjižničarkom Adrijanom Hatadi odlučili za donaciju 30 slikovnica Odjelu pedijatrije Opće bolnice „Dr. Tomislav Bardek“. Škola s Odjelom pedijatrije ima dugogodišnju suradnju na projektu Koprivnica čita u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. Slikovnice su marljivo skupljali učenici i pojedini nastavnici te se i ovime suradnja nastavila na obostrano zadovoljstvo. U petak 19. veljače 2016. učenice 7.e razreda Julia Kuhar, Vendi Košćak, Katarina Vargantolić, Ena Savić i Ivona Huđ su u pratnji razrednice i školske knjižničarke posjetile male bolesnike na Odjelu pedijatrije. Srdačno su nas dočekale gđa Sandra Sinjeri, sanacijska upraviteljica, dr. Maja Toth-Mršić, predstojnica odjela, glavna medicinska sestra gđa Draženka Petric te nekolicina djece koja se liječe na odjelu. Naše druženje prošlo je u ugodnoj atmosferi i razgovoru o knjigama, važnosti čitanja i knjigama koje zanimaju djecu te su naše učenice pročitale nekoliko slikovnica zainteresiranim slušačima. Nadamo se da ćemo ovom akcijom darivanja uljepšati hospitaliziranoj djeci boravak u bolnici.

Adrijana Hatadi i Ines Vađunec