Dorian Komljenović najbolji osmaš na Županijskom natjecanju iz povijesti!
Autor: Lidija Petras, 8. 3. 2016.

Ovogodišnje Županijsko natjecanje iz povijesti održalo se u OŠ "Braća Radić". Za naše je učenike bilo vrlo uspješno.

Na natjecanju je sudjelovao 41 učenik naše županije i mnogi od njih pokazali su visoku razinu znanja povijesti. Posebno smo ponosni na naše osmaše koji su bili među najboljima. Tako je Dorian Komljenović zauzeo prvo mjesto, a Antun Hemetek treće mjesto. Mentorica je Lidija Molnar. Drugo mjesto osmih razreda osvojila je Mia Posavec iz OŠ Kloštar Podravski s mentoricom Anom Đurišević.

Među sedmim razredima najuspješniji su bili Leonarda Sermek iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica s mentoricom Jasminkom Fanuko-Polančec, drugo mjesto su podijelile Lara Genter iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica i Veronika Španić iz OŠ Sveti Petar Orehovec. Mentori su Darko Sočev i Darko Kožar. Treće mjesto osvojili su Marko Podhraški i Karla Laloš, oboje iz OŠ „Đuro Ester“ s mentoricom Jasminkom Fanuko-Polančec.

Među najuspješnijim srednjoškolcima prvih, drugih i trećih razreda bile su Lana Varga s mentoricom Gordanom Trnski, Marija Kuštelega i Valerija Premec s mentoricom Iris Radmanić. Sve su učenice Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica. Najuspješniji povjesničar četvrtih razreda je Emanuel Evačić iz Gimnazije I. Z. Dijankovečkoga, Križevci s mentorom Ivanom Peklićem.

Na natjecanju je predstavljen i istraživački rad pod nazivom Jedan grad, a dvije vojske. Rad su napravile učenice Emilija Pavlek i Dora Mršić iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica. Nadamo se da će istraživački rad i što više učenika koji su osvojili prva mjesta biti pozvani na Državnom natjecanje povijesti.

Na početku natjecanja održan je kratki program u  kojem je nastupio školski zbor, školski band i učenici petih razreda koji su pripremili igrokaz na povijesnu temu protudvorskog pokreta. U vrijeme ispravljanja testova učenici su posjetili i razgledali Muzej grada Koprivnice.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima!