10. LITERARNO-LIKOVNI NATJEČAJ „POJ RIČI MATERINSKE“
Autor: Adrijana Hatadi, 16. 3. 2016.

Osnovna škola Primošten i ove je godine provela literarno-likovni natječaj „Poj riči materinske“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Matice Hrvatske. Supokrovitelj natječaja je Šibensko - kninska županija.

Na natječaj su pristigli radovi iz stotinjak osnovnih škola Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Vojvodine. Povjerenstva za likovne i literarne radove vrednovala su pristigle radove te su u obje kategorije dodijelila nagrade i pohvale.

Uz Dane hrvatskog jezika, 11. ožujka održana je završna svečanost 10. Literarno-likovnog natječaja „Poj riči materinske“ u Osnovnoj školi u Primoštenu. Tom prigodom učeniku 2.c Teu Hanžekoviću (mentor Vesna Mlinarić)  dodijeljena je nagrada za njegov literarni rad (Zbudil sem se). Teo je svojim nastupom oduševio publiku i na najljepši način predstavio naš dragi kaj.  Učenik 4.d razreda Filip Šoštarić nagrađen je za svoj likovni rad na temu Ex libris (znak vlasništva na knjizi). Njegov rad nalazi se i na naslovnici zbornika.  Filipova mentorica je učiteljica Ines Turk.  Priznanje za pohvaljeni likovni rad dobila je učenica Darija Pros iz 4.c razreda, mentor Edita Sinjeri- Štefanek.

Na završnoj svečanosti u Primoštenu bili su ugledni gosti. Nazočnima se obratio biskup mons. Ante Ivas i predstavnici Matice Hrvatske, najstarije kulturne ustanove utemeljene za promicanje hrvatske kulture. Nagrade i priznanja učenicima i njihovim mentorima uručio je dožupan Šibensko - kninske županije.

Svi nagrađeni i pohvaljeni, te odabrani radovi objavljeni su i u zborniku. Tako su među likovnim radovima u zborniku radovi sljedećih učenika naše škole: Tara Vrabec (2.c), Katja Kuzmić, Esther Vezjak (4.c), Ana Međimorec, Elena Ožegović, Željka Subotičanec (4.d).

Objavljene su i pjesme sljedećih učenika: Korana Grgac (2.c), Jan Jagušić, Enea Šepec (4.d), Patricija Dlesk  (PŠ Starigrad).

Naša škola dobila je status brončanog sudionika za osobite zasluge u organiziranju, održavanju, sudjelovanju i promicanju programa“ Poj riči materinske“ te širenju ugleda škole i općine Primošten.

Čestitamo svima na uspjehu!

Učiteljica: Vesna Mlinarić