Nagrađene učenice na natječaju "Volim Podravinu i Prigorje"
Autor: Vesna Petrušić, 27. 4. 2016.

Među najuspješnijim učenicima, koji su sudjelovali na ovogodišnjem natječaju "Volim Podravinu i Prigorje" Turističke zajednice Koprivničko - križevačke županije, su i učenice naše škole - Ida Rupčić, učenica 4. b razreda (mentorica Marija Petras) i Lara Mikulinjak, učenica 3. a razreda (mentorica Vesna Petrušić).

Priznanja nagrađenim sudionicima natječaja uručili su župan Darko Koren i zamjenik župana Ivan Pal.

Ida je, svojom pjesmom "Podravina", osvojila treće mjesto u kategoriji literarnih radova na temu "Djelima svojim zadužili su županiju".

Podravina

Gledam plodnu zemlju i zelene šume,

slušam šaputanje svoje Drave u lahoru vjetra.

Sve oko mene nosi tragove tisuće ruku i

tisuće srca koja su stvarala moju Podravinu.

Duša još osjeća veseli žamor djece

koja su trčala cvjetnim livadama

i tugu majki na rastanku.

U svakoj pjesmi čuje se ljubav i nada.

Preko svake slike razlijevaju se snažni osjećaji.

Nekad teže, nekad lakše,

ali podravsko srce je uvijek živjelo ponosno.

Mnogih više nema,

za sjećanja je ostala naša predivna Podravina,

a za budućnost naše vrijedne ruke.

Lara se natjecala u kategoriji likovnih radova "Tak su delali naši stari" i za svoj likovni rad je primila specijalno priznanje.

Uspjesi naših učenica na natječaju su vrlo vrijedni, obzirom na veliki odaziv učenika - pristigla su 24 literarna rad iz osnovnih i srednjih škola, te 228 likovnih radova iz 17 osnovnih škola.