« Ožujak 2024 »

Učenici naše škole sudjelovali na ekpinom natjecanju Mathema 2016.
Autor: Mara Grašić, 2. 6. 2016.

Učenici naše škole postigli su zavidne rezultate na ekipnom, državnom natjecanju Mathema 2016.

Učenici OŠ "Braća Radić" sudjelovali su na 1. ekipnom natjecanju Mathema u organizaciji Udruge mladih koprivničkih matematičara. Josip Mikulić, Tristan Guslov, Strmečki Viktor (mentor Mirjana Sušilović), Nensi Glavnik, Gabrijela Horvat, Tereza Kokša (mentor Velimir Fijok), Danko Delimar, Luka Pošta, Karlo Ravenski, Marta Jug, Lorena Prlog, Ivona Huđ (mentor Marijana Lokotar), Ines Kolar, Kaja Sertić, Sara Delimar, Tin Prvčić, David Sremec, Mario Jalšovec, Antun Hemetek, Ana Marija Habdija, Lana Deverić, Irina Vučković, Mihael Vugrin (mentor Mara Grašić), Fran Filipović, Anja Slavinić, Elena Ožegović (mentor Ines Turk), Karlo Đurđ, Ida Rupčić, Marija Gašparić (mentor Marija Petras), Elizabeta Evačić, Borna Ljubić, Fran Henezi, Ina Grivić, Ella Vrabelj, Ella Carek (mentor Dragica Ljubić), Niko Sertić, Damjan Domanovac, Jan Novak (mentor Edita Sinjeri - Štefanek), Emanuel Kolar, Tara Tetec, Leo Bradić (mentor Vesna Petrušić), Filip Patrčević, Mihael Šestak, Jan Županić (mentor Ksenija Bukvić), Petar Cenko, Lovo Evačić, Lucija Horvat (mentor Vesna Kušenić), Domagoj Polančec, Lana Perić, Mihael Sviben (mentor Narcisa Kolar), Sandra Tot, Noa Pehnec, Rajna Šambar, Ivan Čordaš, Petar Kovačić, Damjan Nemčić (mentor Jelena Šurić), Patricija Dlesk,Tara Šambar te Tončica Novogradec (mentor Azra Bodinovac). Osim nijh na tom natjecanju bilo je nazočno 810 učenika (i njihovih 200 mentora) osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Tim Udruge mladih koprivničih matematičara na tom projektu je radila godinu dana u sastavu: Ksenija Varović, Marina Njerš, Bojana Habek, Hrvoje Šelimber, Nenad Solić i Mara Grašić. Interes Koprivničanaca za matematiku veliki, a to potvrđuje i činjenica što se natjecanje prijavilo čak 300 učenika s koprivničkog područja. Popularizacija matematike upravo je jedan od ciljeva Matheme, uz poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnost. Projekt su sufinancirali Grad Koprivnica i Županija. Realizaciji tog natjecanja uveliko su pomogli Pučko otvoreno učilište, Turistička zajednica grada Koprivnica, Podravka, Podravska banka i Koestlin iz Bjelovara. Čestitamo učenicima naše škole Tinu Prvčiću na osvojenom drugom mjestu, i Emanuelu Kolaru, Tari Tetec i Leu Bradiću na osvojenom trećem mjestu.

Više informacija možete pronaći na:

daruvar.hr/prijem-sudionika-matematickog-natjecanja-mathema-2016/

www.radio-daruvar.hr/daruvarski-matematicari/