« Ožujak 2024 »

Učenici 8.e razreda posjetili gradsku knjižnicu
Autor: Ines Vađunec, 24. 10. 2016.

Svake se godine u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog obilježava Mjesec hrvatske knjige. Prilika je to da se podsjetimo zašto je čitanje važno i zašto je još Tin Ujević jednom prilikom rekao Knjiga nije hrana, ali je poslastica.  Kako bi osvijestili važnost pisane riječi i prigodno obilježili ovu manifestaciju, učenici 8.e razreda s razrednicom Ines Vađunec posjetili su u ponedjeljak 24. listopada 2016. Gradsku knjižnicu i čitaonicu "Fran Galović" Koprivnica.

Učenici su imali priliku upoznati se s lokacijom, načinom rada i knjižnom građom naše gradske knjižnice te proći kroz sve odjele. Prvo smo posjetili Dječji odjel gdje nas je knjižničarka Danijela provela kroz najpoznatije naslove, pokazala najčitanija djela te nas uputila na koji način možemo pretraživati građu u knjižnici.

Na Odjelu za odrasle saznali smo gdje stoji koja vrsta djela, kako izgleda kutak za mlade, razgledali smo nove ilustracije na zidovima knjižnice te napravili nekoliko selfieja za potrebe natječaja za najbolji selfie u knjižnici. Imali smo prilike i zaviriti u spremište gdje se nalaze knjige koje se više toliko ne čitaju, kao i  u prostorije čitaonice i ureda gdje se obrađuju nove knjige.

Na Stručno-znanstvenom odjelu pogledali smo bogatu građu te smo upućeni kako pretraživati i naručivati materijale koji nam trebaju za pisanje seminara i referata. Saznali smo koje su zvučne knjige dostupne u našoj knjižnici te vidjeli najveću i najmanju knjigu u knjižnici.

Posjet gradskoj knjižnici ostavio nas je pune dojmova i bogatije za jedno novo iskustvo te nas potaknuo da aktivno sudjelujemo u programima koje nudi naša gradska knjižnica.

Ines Vađunec