Ovaj tjedan: 1908

VEČER MATEMATIKE
Autor: Vesna Auer Gregor, 11. 12. 2016.

U suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom naša škola priključila se populariziranju matematike i organizirala Večer matematike u predvorju škole 1.12.2016. od 18.00 do 22.00 sati. Posjećenost je bila neočekivano velika.

Paralelno se odvijalo 14 aktivnosti, svaka za zasebnim stolom, a posjetioci su se rotirali s jedne aktivnosti na drugu. Učenici uključeni u program podrške darovitim učenicima „Škola za 5 plus“ bili su zaduženi za objašnjavanje i vođenje aktivnosti za svakim stolom te usmjeravanje posjetioca.

Radionice su  bile interaktivne, primjerene djeci različitog uzrasta i ukazivale su na zabavnu i često skrivenu stranu matematike. Posjetioci su se mogli okušati u različitim matematičkim edukativnim igrama, mozgalicama, zagonetkama, logičkim zadatcima, didaktičkim slagalicama kao Ubongo, Make'n'Break Arhitect, Triominos, Rummikub,  Množioničar, Tangram, T-puzzle,  Sudoku...

U nekim igama učenicima su se pridružila njihova mlađa braća predškolske dobi. I mnogi roditelji okušali su se u mozgalicama od kojih neke nisu bile nimalo lake!

Program večeri obogatili su gosti. Marija Mesarić, viša kustosica Muzeja grada Koprivnica, održala je radionicu „Matematika i vez“, učenici županijskog Centra izvrsnosti iz matematike pridružili su se našim sudoku majstorima, a učenici Gimnazije "Fran Galović"  održali  su radionicu GeoGebra.

Najbrojniji učesnici bili su učenici nižih razreda, a bilo je i učenika viših razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz matematike. Posjetili su nas učitelji i učenici OŠ Sokolovac, a navratili su i neki roditelji sa svojom djecom iz ostalih gradskih škola.

Večer matematike organizirale su Ljiljana Pavleković, učiteljica razredne nastave i njena pripravnica Mirela Lacko, Mara Grašić, učiteljica matematike i školska psihologinja Vesna Auer Gregor.