Ovaj tjedan: 1933

Učenici 6.a i 6.c razreda pokazali kreativnost u razrednom projektu "Moja Podravina"
Autor: Ines Vađunec, 19. 12. 2016.

Učenici 6.a i 6.c razreda na satu hrvatskoga jezika kod učiteljice Ines Vađunec opet su pokazali iznimno veliku kreativnost. Nakon interpretacije pjesme Moja zemja Drage Gervaisa koja opisuje pjesnikovu očaranost istarskim krajem, učenici su dobili zadatak pronaći bilo koji dio Podravine koji smatraju nedovoljno turistički iskorištenim i o njemu napraviti plakat, letak, video uradak, reklamu ili prezentaciju.

Projekt smo nazvali „Moja Podravina“, a cilj mu je bio potaknuti učenike na vrednovanje vlastitog zavičaja, iskorištavanje njegovih potencijala i upućivanje ostalih učenika na osvještavanje ljepota i sadržaja koje on nudi. Nakon tjedan i pol rada učenici su sami ili u paru prezentirali rezultate svoga istraživanja. Velika većina njih priredila je jako lijepa i zanimljiva izlaganja da bi na kraju bilo izabrano pet najboljih radova. Ustrojeno je povjerenstvo u čijem su sastavu bile učiteljica matematike Marijana Lokotar, učiteljica engleskoga jezika Natalija Flamaceta Magdić i školska knjižničarka Adrijana Hatadi koje su imale izuzetno težak zadatak odabrati najbolji rad.

U konkurenciji su bili plakat o Rasinji Petre Habdije i Ive Marije Žganjar iz 6.a, plakat o ušću Mure u Dravu Eme Vinković iz 6.a, letak o PRC-u Ane Benšić i Kaje Kukić iz 6.c, plakat o Torčecu Antonija Kovačića iz 6.c te plakat u obliku stabla o šumi Pesek Nine Njegovec i Mije Sremec iz 6.c.

Pobjednički plakat o Rasinji

Vizualno najdojmljiviji plakat o šumi Pesek

Prekrasan plakat o ušću Mure u Dravu s ekološkom porukom

Izuzetno detaljan plakat o Torčecu

Lijep letak koji poziva na ugodno iskorišteno vrijeme na PRC-u

Učenici su prezentirali svoje radove pred povjerenstvom te pokazali lijepu pripremljenost i samouvjeren nastup. Ocjenjivala se vizualna dojmljivost plakata, koliko su učenici uspjeli pozvati na veću turističku posjećenost odabranih lokaliteta te sigurnost u nastupu i pripremljenost za usmeno izlaganje. Nakon konzultacija povjerenstvo je za najbolji rad izabralo plakat o Rasinji Petre Habdije i Ive Marije Žganjar iz 6.a koje su osvojile besplatne kino-ulaznice za film po izboru.

Bilo je vidljivo da se učenicima sviđa ovaj način rada u kojem su mogli pokazati svoje potencijale i maštovitost te zadiviti sve prisutne.

Ines Vađunec