Posjet Novoj TV
Autor: Ines Vađunec, 2. 5. 2017.

U utorak 25. travnja 2017. učenici 6. i 8. razreda, koji su članovi Filmske i Dramske skupine naše škole, su u pratnji učiteljice hrvatskoga jezika Ines Vađunec i učiteljice matematike Marijane Lokotar krenuli na zanimljivu terensku nastavu u hrvatsku metropolu.

Odmah po dolasku u Zagreb svratili smo u kazalište Mala scena gdje smo odgledali predstavu „Sportski život letećeg Martina“ nastalu prema istoimenom dječjem kriminalističkom romanu Dubravka Jelačića Bužimskog.

Nakon jednosatne predstave krenuli smo prema središnjem razlogu našeg dolaska u Zagreb, posjetu Novoj TV gdje nas je srdačno dočekala gospođa Klara Marinčević koja nas je povela u uzbudljiv obilazak svih važnih prostorija na popularnoj privatnoj televiziji. Učenici su s velikim zanimanjem pratili izlaganje brojnih zaposlenika ove televizijske kuće koji su ih uputili u njen značaj, naveli im kako nastaju njima poznate i omiljene emisije, gdje se one snimaju, kako se voditelji pripremaju za nastup, a posjetili smo i televizijske studije, prošli i kroz redakciju informativnog programa, šminkeraj i upoznali brojna lica poznata nam s malih ekrana. Učenici su ostali oduševljeni brojnim televizijskim trikovima i malim tajnama televizijskoga zanata u koje su ih uputili naši brojni sugovornici kao i spoznajom o tome kolik broj ljudi sudjeluje u izradi pojedinih televizijskih emisija.

Poslije kratkog odmora i okrijepe u Arena centru slijedio je zadnji dio terenske nastave – posjet Hrvatskom filmskom savezu. Učenici su posjetili kino Tuškanac u sklopu HFS-a gdje su im gospođe Marija Ratković Vidaković i Kristina Dorić pričale o povijesti HFS-a i njegovoj ulozi te smo odgledali nekoliko nagrađivanih animiranih i dokumentarnih filmova. Nakon kratkog odmora na glavnom zagrebačkom trgu uputili smo se prema Koprivnici.

Učenici su bili izuzetno zadovoljni viđenim, naučili su mnogo novih i korisnih stvari, bolje upoznali našu metropolu te proveli predivan sunčan dan u lijepom druženju i zabavi. Nadamo se da ćemo ovakav izlet ponoviti u skoroj budućnosti kako bismo još  bolje iskoristili brojne mogućnosti učenja i zabave koje nudi glavni grad.

Ines Vađunec