DRŽAVNO NATJECANJE IZ PRVE POMOĆI
Autor: Lidija Petras, 22. 5. 2017.

Državno natjecanje mladeži Crvenog križa održano je ove godine u Sisku. Na natjecanje se plasirala ekipa naše škole koju su činile učenice sedmih razreda, Nensi Glavnik, Marija Gerić, Petra Ketiš, Petra Jurec, Gabriela Horvat i Karla Knez pod vodstvom učiteljice Lidija Molnar.

Tijekom drugog dana učenice su sudjelovale u igrama i radionicama koje su osmislili domaćini. Natjecatelji su bili pomiješani kako bi se što bolje upoznali. Dobili su vodiče i kretali se po ulicama Siska gdje su bili postavljeni punktovi s određenim zadacima koje su morali napraviti. Sve je završilo na poznatom sisačkom kupalištu Zibel gdje su se ekipe mogle odmoriti i uživati u prirodi.

Na sisačkom gradskom trgu ekipe su se morale predstaviti, a mi smo za sve gledatelje predstavili naš program prevencije protiv ovisnosti koji provodimo u Koprivnici. Djevojke su pokazale nekoliko igri s tzv. pijanim naočala različitih promila te naočalama koje simuliraju utjecaj droga. Zainteresiranih gledatelja koji su htjeli isprobati naočale nije nedostajalo.

Na samo Državno natjecanje plasiralo se 10 ekipa podmlatka koji su osvojili prva mjesta na Međužupanijskim natjecanjima. Uz pomladak u drugoj kategoriji mladeži, se natječu i učenici srednjih škola. Na natjecanju ekipe su morale pokazati znanje pružanja prve pomoći, ali i teorijsko znanje o Pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, Humanitranom pravu, Ženevskim konvencijama i dječjim pravima. Ekipa naše škole je zauzela peto mjesto te dokazala kako smo već deset godina u samom vrhu države na ovakvom natjecanju!

U večernjim satima trećeg dana natjecanja, nakon proglašenja pobjednika, organizirana je bakljada u kojoj su sudjelovali svi natjecatelji. Siskom smo prošli s bakljama u rukama po uzoru na bakljadu koja se svake godine organizira u Solferinu, mjestu gdje je ideja o nastanku Crvenog križa nastala.

Čestitke ekipi na odličnom plasmanu i znanju koje su pokazale!!!