Hrvatske razglednice
Autor: Vesna Petrušić, 12. 6. 2017.

Učenici i učiteljica 4. A razreda ove su školske godine osmislili i ostvarili razredni projekt Hrvatske razglednice.

Učenici su sami  odabrali neki zavičaj, grad ili nacionalni park u Republici Hrvatskoj, istraživali njegov smještaj u RH, osnovne značajke, prirodne i kulturne znamenitosti,  znamenite osobe, narodne običaje, povijesne pričice i slično iz različitih izvora (novine, časopisi, enciklopedije, turistički prospekti, internet...), bilježili odabrane činjenice, te svoj projekt predstavili ostalim učenicima - usmeno (razgovor, samostalno pripovijedanje) i u obliku postera.

Svoj projekt obogatili su s još jednom aktivnošću - slanjem razglednica Koprivnice učenicima 4. a razreda u sve županije Republike Hrvatske sa sljedećim sadržajem:

Poštovana učiteljice/poštovani učitelju, dragi učenici i učenice!

Mi smo učenice i učenici 4. A razreda OŠ „Braća Radić“ iz Koprivnice. U razredu nas je 24 (12 djevojčica i 12 dječaka).

Ove godine provodimo razredni projekt „Hrvatske razglednice“. U sklopu tog projekta poslali smo 24 razglednice diljem naše domovine, s nadom da ćete nam uzvratiti razglednicom svoga grada. Nadamo se i radujemo ukoliko ćete nam se pridružiti u „šetnji“ Hrvatskom.

Šaljemo vam lijep pozdrav iz Koprivnice,  grada vegete i čokolina!

Učenici i učenice  4. A  i učiteljica Vesna Petrušić

Uskoro su počele pristizati razglednice – odgovori iz odabranih škola (iz Rijeke, Poreča, Krapine, Slavonskog Broda, Iloka, Paga, Varaždina, Delnica, Zagreba...), s pozdravima, pohvalama i odlukama da će se priključiti našem projektu.

Bili smo oduševljeni i ponosni što su prihvatili našu ideju, a dokaz tome su  razglednice, koje još uvijek stižu, a u kojima nas učenici 4. razreda iz drugih gradova pozivaju da se priključimo projektu Hrvatske razglednice. Sretni smo što smo na „šetnju“ Hrvatskom“ potaknuli toliko učenika i učiteljica iz svih krajeva naše domovine.