Dan škole obilježen brojnim radionicama
Autor: Adrijana Hatadi, 15. 6. 2017.

Dana 2. lipnja 2017. Osnovna škola „Braća Radić“ proslavila je 60-i rođendan škole te je toga dana upriličen Dan škole s brojnim aktivnostima, izložbama, radionicama i svečanim programom u dvorani Domoljub.

Radionicu Japanska matematika vodili su učenici Josip Mikulić i Tristan Guslov te učiteljica Mirjana Sušilović:

Učitelji vjeronauka Mihaela Petersdorfer Ramaj, Ivana Flajs, Andreja Lukačić Franjić i Miroslav Burušić održali su radionicu Dramske igre u nastavi vjeronauka:

Učiteljice engleskog jezika pripremile su za svoje učenike Kahoot kviz i Mystery Skype. Odazvali su se učenici petog i šestog razreda te su aktivnosti vodile učiteljice Ana Jelić i Natalija Flamaceta Magdić.

Na početku su odigrali Kahoot kviz pod nazivom „English Speaking Countries Culture“ u kojem su učenici na svojim mobitelima bilježili odgovore čiju su točnost odmah mogli provjeriti na ploči. Učenici su se natjecali u brzini kao i u znanju. Zadovoljne učiteljice zaključile su da su učenici pokazali zavidna znanja u poznavanju kultura zemalja engleskog govornog područja.

Slijedilo je pravo uzbuđenje kada su zaigrali Mystery Skype tijekom kojeg su učenici postavljajući pitanja svojim sugovornicima (koji su ranije dogovoreni) nastojali saznati odakle su. Pitanja su trebala biti koncipirana da se na njih može odgovarati sa DA ili NE. Naši učenici su prvi otkrili da su im sugovornici iz Adelaidea u Škotskoj. Posebno im je bilo zabavno kako su učenici iz Škotske, kad su otkrili odakle smo, izgovorili ime našeg grada (Kaprivnisa).

Učenici su pokazali veliko samopouzdanje i sigurnost u izražavanju na engleskom jeziku.

U Područnoj školi Starigrad također su održane zanimljive edukativne radionice za zainteresirane učenike. Učenici su se natjecali u rješavanju igara asocijacija, enigmatici, rebusima i zagonetkama.

Obje ekipe su bile podjednako dobre, a natjecanje je završilo neriješenim rezultatom na opću radost učenika i učiteljica. Uz pjesmu i šalu veselo druženje je prošlo u trenu.

POGLEDAJTE I NAŠU GALERIJU FOTOGRAFIJA S PRIREDBE U DVORANI DOMOLJUB