Ovaj mjesec: 1987

NAŠA ŠKOLA NA RENESANSNOM FESTIVALU
Autor: Vesna Auer Gregor, 12. 9. 2017.

Ove godine naša škola imala je na Renesansnom festivalu vlastiti tabor  u kojem smo organizirali školu  za kaligrafe, vitezove i glazbenike. Izložili smo i radove nastale tijekom školske godine na radionicama  učenika uključenih u  program Škola za pet plus – podrška darovitim učenicima koji su se prošle školske godine bavili temama iz tog razdoblja.

Roditelji učenika bili su nam prava i  velika podrška – izgradili su tabor, izradili stolove, štitnike  za sunce,  uredili  štandove, pripremali nam  hranu na  ognjištu u taboru  i  brinuli da slučajno ne bismo bili  gladni ili  žedni te da imamo sve što je potrebno za provođenje aktivnosti.  Veliko im hvala na angažmanu i podršci!

Kaligrafi su i ove godine imali pune ruka posla ispisujući  imena posjetitelja, mudre izreke ili poruke po želji, a zainteresirani su mogli učiti  pisati kaligrafiju.

Mačevaoci su  podučavali pokrete za napad i obranu i  polaznicima koji su prošli poduku  uručili povelju kojom se proglašavaju  počasnim vitezovima naše škole.

Moglo se   muzicirati, a  bubnjari i glazbenici svojim su nastupom privlačili pažnju posjetioca i dozivali ih da posjete našu renesansnu školu.

Mnogi  su  svojim donacijama podržali naš program, a u znak zahvalnosti darovali smo im prirodni sapun koji su učenici izradili na radionicama, renesansni nakit s privjescima na kojima su bili alkemijski ili drugi  karakteristični simboli za to razdoblje.

Program naše renesansne škole smo prigodnim programom predstavili na glavnoj pozornici, a posjetio nas je i gradonačelnik.

Bilo je uzbudljivo i  dinamično, a na kraju trećeg dana,  iako umorni, osjećali smo se ispunjeno i zadovoljno. I već počeli razmišljati što sve možemo pripremiti sljedeće godine…