Obilježavanje Dana koprivničkih branitelja
Autor: Monika Matijaško, 2. 10. 2017.

Učenici 8.d razreda iskazali su poštovanje i zahvalnost za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u subotu, 30. rujna  kod Spomenika hrvatskoj slobodi za branitelje iz Domovinskog rata na Florijanskom trgu.

Učenici 8.d razreda ove školske godine će na satu razrednika obilježavati važne datume koprivničke ratne prošlosti kao i prošlosti domovine.

Kakva je bila uloga koprivničkih vojnih i policijskih postrojbi i grada Koprivnice u Domovinskom ratu objasnio im je na satu razrednika gost predavač Ivica Jurenec - ratni zapovjednik Specijalne jedinice policije PU koprivničko-križevačke "Ban" i predsjednik Odbora za branitelje Gradskog vijeća Koprivnice u ponedjeljak, 25. rujna 2017. godine te nas pozvao na obilježavanje Dana koprivničkih branitelja i projekciju dokumentarnog filma "Sve je bio dobar san".

Iako je ove godine Dan koprivničkih branitelja i obilježavanje dana preuzimanja vojarne u Koprivnici bilo u subotu, 30. rujna 2017. godine učenici su se ipak odazvali u velikom broju kako bi prije svega odali počast poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima kod Spomenika hrvatskoj slobodi  za branitelje iz Domovinskog rata na Florijanskom trgu gdje su zapalili svijeću.

Prisustvovali su i počasno-ceremonijalnom programu Počasno zaštitne bojne Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske.

Učenici su za kraj pogledali projekciju dokumentarnog filma „Sve je bio dobar san“ u kinu „Velebit“  koji na dirljiv način govori o mladom francuskom dragovoljcu Jean-Michellu Nicolieru i njegovoj mučeničkoj smrti na Ovčari kroz vrlo emotivnu priče njegove majke koja pokušava doći do posmrtnih ostataka svoga sina kako bi ga dostojno pokopala.

Ovime su učenici u pratnji njihove razrednice Monike Matijaško iskazali poštovanje i zahvalnost prema žrtvama Domovinskog rata na primjeren način te proširili postojeće znanje o Domovinskom ratu.