« Ožujak 2024 »

Učenici naše škole, polaznici Centra izvrsnosti matematike i dodatne nastave iz geografije posjetili su Park znanosti u Mokricama
Autor: Mara Grašić, 27. 11. 2018.

Četrdest učenika naše škole, polaznici Centra izvrsnosti matematike i dodatne nastave geografije posjetili su Park znanosti u Mokricama.

Zajedno sa svojim učiteljima Irenom-Hontić Pranić, Šteficom Šambula Premec i Marom Grašić aktivno su sudjelovali u interaktivnim i edukativnim pokusima iz STEM područja na javnim površinama parka.

Interaktivni znanstveni park je prostor gdje se susreću znanosti i zabava kroz interaktivne znanstvene i edukativne sadržaje namijenjene svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, matematike, geografije i psihologije.

Edukativno-zabavne eksponate iz područja matematike, astronomije, fizike i geografije potrebno je pokretati, osluškivati, mjeriti i tako spoznati kako i zašto funkcionira određeni od njih.

Između ostalog učenici su odsvirali vrlo poznatu melodiju na glazbenoj ogradi, otkrili čemu su služila zvučna zrcala u Drugom svjetskom ratu, poigrali se Newtonovim njihalom i nizom optičkih iluzija, zavirili u periskop popdmornice...

Na taj su način proširili svoje znanje i usvojili nastavne sadržaje.

Stečeno znanje i prikupljeni materijali koristit će se u daljnjem radu tijekom nastave matematike i geografije.

I ove godine odlazak na edukacijsko putovanje omogućili su Grad Koprivnica i donacije, svaki po jedan autobus.