Učenici 4.c razreda dobitnici priznanja Naj dječjeg djela
Autor: Vesnica Mlinarić, 27. 12. 2018.

U dvorani Doma mladih Koprivnica 21. prosinca, održana je dodjela priznanja Naj dječjeg djela „Veliko srce koprivničkog djeteta“ projekta čiji je cilj dodjela nagrada djeci koja se ističu u humanitarnim i edukativnim projektima, koja nesebično pomažu svojim prijateljima, ali i nepoznatim osobama kojima je potrebna pomoć i podrška.

Na samom početku prisutnima su se pozdravnim govorom obratili Lovro Mršić, dječji gradonačelnik, Jadranka Lakuš, predsjednica DND Koprivnica i Mišel Jakšić, gradonačelnik Koprivnice.

Najviše priznanje „Veliko srce koprivničkog djeteta“ za izuzetnu pomoć, solidarnost, humanost i vršnjačku suradnju primili su učenici 4.c razreda (sadašnji 5.razred) naše škole.

Radi se o nizu aktivnosti 24 učenika koje su cijelu godinu provodili u školi, lokalnoj zajednici, Hrvatskoj pa i van granica Lijepe Naše, zajedno sa svojom učiteljicom Vesnom Mlinarić pod motom „Volontiramo, širimo prijateljstvo i toleranciju dobrim djelima, pjesmama, glumom i likovnim radovima.“ Pri tome smo surađivali i s raznim udrugama i organizacijama i stvorili projekte koji su bili zapaženi u javnosti i zaslužili priznanja i zahvale. Svoje veliko srce ponajprije učenici su pokazali u prihvaćanju nove učenice Nikoline koja se iz rodne Nizozemske doselila u Koprivnicu bez da je znala hrvatski jezik i ikoga poznavala. Učenici su zajedno sa svojom učiteljicom učinili sve da se Nikolina osjeća što ugodnije u novoj sredini, pomagali su joj u učenju hrvatskog jezika, motivirali na učenje i poticali njeno uključivanje u razne aktivnosti. Osim Nikolini, učenici su u učenju pomagali i učenici Lani.

Učenici su vrlo sretni što su na različite načine širili prijateljstvo, toleranciju i međusobno si pomagali. Zaključili su da činiti dobra i plemenita djela nije teško, dobrim djelima usrećujemo i druge i sebe, sva dobra djela pridonose boljem svijetu i da dobra djela stalno treba činiti i poticati i druge da ih čine.

Učenica 4.c razreda Magdalena Zovko je u svom govoru na dodjeli nagrade vrlo lijepo rekla da je u našem razredu uvijek bilo tako, da je to bila uobičajena i normalna situacija da jedni drugima pomažu i ne razmišljajući o tome da čine dobra djela.

Naj dječje djelo „Veliko srce koprivničkog djeteta“ održano je pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice, a za pobjednike je osigurano dvodnevno putovanje u Budimpeštu.

Pohvalnicu za Naj dječje djelo primili su i učenici 2.d razreda (sada treći razred) zajedno sa svojom učiteljicom Ines Turk. Učenici su cijele godine pomagali u učenju onima kojima je bilo potrebno i prikupljali sredstva za udrugu Latice.

Čestitke našim učenicima!

Učiteljica Vesna Mlinarić

Priložene fotogradije preuzete s portala Drava.info.