Posjet Osnovnoj školi braće Radića Pakrac
Autor: Štefica Šambula Premec, 21. 12. 2018.

Jednodnevni posjet Osnovnoj školi braće Radića u Pakracu povodom obilježavanja 140 godina školstva u Pakracu i 50 godina današnje Osnovne škole  braće Radića  u Pakracu. Posjet je bio vezan i uz projekt: ŠKOLA + za suvremenu europsku školu.

Posjet Osnovnoj školi braće Radića u Pakracu je ostvaren 13.12.2018.godine.

U posjetu školi u Pakracu iz naše škole su sudjelovali: ravnatelj  OŠ „Braća Radić“ Koprivnica Krešo Grgac, vanjska suradnica viša kustosica Muzeja grada Koprivnice Marija Mesarić, te djelatnice osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica, nastavnica engleskog jezika Danijela Ban, nastavnice geografije Darija Krušelj i Štefica Šambula Premec.

Imali smo zadatak predstaviti  OŠ “Braća Radić” Koprivnica, grad Koprivnicu i projekt “Renesansa” te održati radionicu  na temu “Mitska bića Podravine”.

Predstavljanje OŠ “Braća Radić”, grada Koprivnice i projekta “Renesansa” su odradile nastavnice geografije: Darija Krušelj i Štefica Šambula Premec. Radionicu  “Mitska bića Podravine" su izvele visa kustosica muzeja Marija Mesarić i nastavnica Danijela Ban. U holu škole smo izložili materijale i radove vezane uz projekt koji smo predstavili.

Ravnateljica škole, mr.Sanja Delač nas je upoznala sa sadržajima i aktivnostima koji se provode u njihovoj školi kroz različite dodatne aktivnosti. Razgovaralo se o budućoj suradnji  te su  predložene različite aktivnosti kroz koje bi se mogle zajednički provoditi u sklopu europskih projekata.

U društvu ravnateljice škole uslijedio je kratki razgled grada Pakraca i posjet Muzeju grada Pakraca.

Puni pozitivnih iskustava  vratili smo se u Koprivnicu. smiley