Ovaj tjedan: 1953

Sudjelovali smo na županijskom natjecanju Čitanjem do zvijezda
Autor: Ines Vađunec, 15. 2. 2019.

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je u četvrtak, 14. veljače 2019., u Osnovnoj školi Grgura Karlovčana u Đurđevcu. Čitanjem do zvijezda je kviz u znanju i kreativnosti čiji je cilj poticati ljubav prema knjizi te razvijati kritičko mišljenje i maštu. Održava se već niz godina i privlači sve veći broj zaljubljenika u pisanu riječ.

U ovogodišnje natjecanje uključilo se 9 škola iz naše županije dok su našu školu u kvizu znanja predstavljale učenice 8.c razreda Ana Benšić, Stephanie Capek i Margareta Cikač pod mentorstvom učiteljica hrvatskoga jezika Tanje Galić Bermanec i Ines Vađunec te učenica 7.e razreda Ella Carek s plakatom na temu Ljeto priča priče pod mentorstvom učiteljice likovne kulture Sanje Pakasin.

Tema ovogodišnjeg natjecanja Čitanjem do zvijezda je Ljeto priča priče, a učenice su se za natjecanje pripremale čitanjem triju romana: Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Blizanke Ericha Kastnera i Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić. Osim sadržajne razine, od natjecatelja se očekivalo razumijevanje i procjenjivanje problema koje pojedino djelo nudi, kritičko razmišljanje te razvijen stav i mišljenje o pročitanom djelu. U kreativnom dijelu natjecanja učenici su prezentirati svoje propagandne plakate.

U jakoj konkurenciji naša je ekipa – Ana, Stephanie i Margareta - osvojila visoko 3. mjesto iza domaćina i OŠ „Đuro Ester“ iz Koprivnice. Čestitke učenicama i mentoricama te zahvala domaćinu na gostoprimstvu i organizaciji!

Ines Vađunec