Ovaj tjedan: 1941

Više od tisuću mladih matematičara sudjelovalo je na međunarodnom natjecanju Mathema u našoj školi
Autor: Mara Grašić, 5. 5. 2019.

Mathemu organizira Udruga mladih koprivničkih matematičara, a ove godine naša škola je bila domaćin učenicima iz Estonije, Grčke, Cipra, Bosne i  Hercegovine te Hrvatske.

-Ponosan sam na naše mlade matematičare, naše učitelje, mentore, sve vas u organizaciji  koji ste omogućili da se ime Koprivnica prenosi putem znanja diljem naše zemlje, a i Europe. Ovime svi zajedno pokazujemo da se isplati ulagati  u mladost, u znanje, u infrastrukturu koja mora pratiti obrazovanje. Sretan sam kad vidim ovako sretna lica koja pokazuju da smo zaista na dobrom putu, te vam stoga od srca želim puno uspjeha u rješavanju zadataka, a nakon toga da se zabavite sa svojim prijateljima u Koprivnici.- poručio je okupljenima na otvorenju Matheme koprivnički gradonačelnik Mišel Jakšić.

U pozdravnom govoru uz gradonačelnika, okupljenima su se obratili ravnatelj škole domaćina Krešo Grgac, županijska pročelnica Ana Mušlek, te voditeljica projekta Mathema i predsjednica  UMKOM-a  Mara Grašić.

Dobrodošlicu natjecateljima i gostima u glazbeno - kulturnom programu svojim su nastupom zaželjeli učenici Tea Bosman, Marija Jembrek, Helena Betlehem, Marta Jembrek i školski bend "Domaći igrači".

Tijekom natjecanja za osnovnoškolce i u Gimnaziji "Fran Galović" za srednjoškolce održao se međunarodni skup o obrazovnim sustavima i metodama.

Nakon natjecanja učenici su posjetili izložbu učeničkih radova "Tijela oko nas", koju je dan prije otvorio zamjenik župana Ratimir Ljubić u Muzeju grada Koprivnice. Mogli su vidjeti  plakate, tijela izrađena od papira, kusudama i origami tijela, te prezentacije.

Bilo je preko 600 posjetitelja. I na ovome natjecanju, učenici naše škole četvrtog i sedmog razreda, pokazali su zavidno znanje osvojivši peto mjesto.

U međunarodnoj konkurenciji prvo i treće mjesto su osvojili učenici iz Bosne i Hercegovine, a drugo učenici iz Estonije.

Dan prije natjecanja, gosti s našim učenicima koji su ugostili svoje vršnjake,  posjetili su Podravku, te sa sobom ponijeli lijepe uspomene.