Ovaj tjedan: 1933

Škola plivanja za trećaše
Autor: Dragica Ljubić, 7. 6. 2019.

Učenici trećih razreda naše škole i ove su godine sudjelovali u obuci plivanja koje se održalo na gradskim bazenima "Cerine "u Koprivnici, uz stručno vodstvo trenera, te u pratnji razrednih učiteljica. Obuka je trajala 5 dana u sklopu nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Znanje plivanja omogućuje djeci da im vodene površine postanu sigurno i ugodno okruženje u kojem se mogu nesmetano igrati i uživati.

Plivanje vrlo povoljno utječe na cjelokupan rast i razvoj djeteta, te znanje plivanja može biti početna stepenica za zdrav, kvalitetniji život i napredak
u kasnije odabranom sportu i rekreaciji u vodi.

Prvoga dana je bilo testiranje, te su učenici podijeljeni u grupe prema vještini plivanja. Marljivo su vježbali sa svojim trenerima  u vodi, te napredovali svaki prema svojim mogućnostima.

Na kraju svakoga dana obuke bilo je i malo slobodne igre u bazenu kako bi doživljaj vode bio još bogatiji i ljepši. Svi učenici su na kraju obuke  plivanja dobili zaslužene diplome po kojima je vidljivo da su napredovali u plivanju.

Imali su organizirano takmičenje u plivanju i ronjenju, pa su najbolji plivači dobili posebne diplome za svoj uspjeh.

Hvala trenerima koji su svoje znanje s voljom, strpljenjem, radošću i lijepim riječima prenijeli našim učenicima!

Učiteljice: Ines Turk, Edita Sinjeri – Štefanek,

Marija Petras, Ana Tot i Dragica Ljubić