Ovaj tjedan: 1957

Terenska nastava u Zagreb
Autor: Ana Tot, 5. 11. 2019.

Učenici 4. razreda Područne škole Starigrad bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Upoznali su kulturno-povijesne znamenitosti glavnoga grada naše domovine.

Veselo smo krenuli ispred naše škole prema Zagrebu. Najprije smo posjetili Zračnu luku Franjo Tuđman. Uz stručno vodstvo razgledali smo prostor za registraciju putnika i prošli sigurnosni pregled. Zanimljivo je bilo vidjeti prostor za preuzimanje prtljage i dolazak putnika. Kroz staklenu stijenu imali smo pogled na parkirane zrakoplove.

Nastavili smo vožnju  prema Maksimiru. Obišli smo Zoološki vrt grada Zagreba. Razgledali smo mnoge vrste životinja.

Nakon obilaska zoološkog vrta krenuli smo prema Tehničkom muzeju. Najprije smo se spustili u podzemlje, točnije u rudnik. Od vodiča smo saznali mnogo o teškom životu rudara. Iz rudnika pošli smo prema zvijezdama. U Planetariju smo se opustili, ali i saznali mnoge stvari o zvijezdama. Posjet muzeju završili smo razgledavanjem starih vatrogasnih aparata i druge vatrogasne opreme te prometnih sredstava.

Ilicom smo krenuli prema uspinjači. Kratkom vožnjom stigli smo do kule Lotrščak. Krenuli smo do  crkve sv. Marka te smo vidjeli Banske dvore i Sabor. Prošli smo kroz Kamenita vrata, Krvavi most i ušli u tunel Grič. Zatim smo stigli  na Trg bana Josipa Jelačića. Tamo smo vidjeli spomenik i slušali legendu o Mandi te kako je Zagreb dobio ime. Kratko smo zastali na Dolcu, a zatim krenuli u katedralu.

Puni novih znanja, a pomalo i umorni, krenuli smo prema Koprivnici. Unatoč kišnom danu, učenici su puno toga vidjeli i naučili.