Ovaj tjedan: 2006

"Veliko srce koprivničkog djeteta"
Autor: Marija Petras, 8. 12. 2019.

Učenici 4.b razreda osvojili su nagradu Grada Koprivnice na natječaju za „Naj dječje djelo“. Naslov našeg projekta bio je „Podrška, prihvaćanje i pomaganje uzvraćeni ljubavlju“.

Učenici u razredu bili su podrška djevojčici koja je drugačija. Poticali su je u radu, pohvaljivali i bili pažljivi prema njoj. Ona im je uzvraćala ljubavlju i dobrotom. Školski suživot je uspješno funkcionirao.

Kroz učenje i igru učenici su prihvaćali različitosti i uklonili predrasude. Razvijali su suradnju, međusobno pomaganje, toleranciju te davanje i primanje.

Imali smo suradnju sa Općom bolnicom „Dr. Tomislav Bardek“ Koprivnica. Donirali smo slikovnice i knjige Odjelu za Pedijatriju. Željeli smo obradovati djecu koja borave u bolnici, uljepšati im boravak i olakšati bol.

Surađivali smo s Dječjim vrtićem „Tratinčica“. Uoči Uskrsa smo ih posjetili, poklonili pisanice i održali Uskrsni program. Oni su nama poklonili lijepu predstavu. Tako smo širili prijateljstvo.

Čitajući književna djela u „Olimpijadi čitanja“ naučili smo prihvaćati različitosti i jačali smo senzibilitet prema starijim osobama.

U Tjednu kretanja posjetili smo igrače „Slaven Belupa“. Shvatili smo da je kretanje važno za zdravlje te da vježbanjem usvajamo zdrave navike.

Sudjelovali smo u akcijama „Crvenog križa“ sakupljajući školski pribor, prehrambene namirnice te higijenske potrepštine. Time smo pokazali da smo socijalno osjetljivi.

Uključeni smo u projekt „Škole za Afriku“. Radujemo se ako barem malo  možemo pomoći djeci u Africi.

Za Božić smo plesom i recitacijama obradovali djecu i starije u „Domu za starije i nemoćne osobe“ Koprivnica.

Jako nas je obradovala nagrada Grada Koprivnice-dvodnevno putovanje u Šibenik.

Zahvaljujemo Gradu Koprivnici, Društvu naša djeca i Dječjem gradskom vijeću.

Neka ovi projekti i nadalje  budu motivacija djeci da čine dobra djela jer tko čini dobra djela ispunjen je ljubavlju.

Kod pomaganja je radost obostrana. To je sreća koja je u srcu. Nju ne možemo kupiti.

Prihvaćanje različitosti, senzibilitet za starije osobe, humanitarni rad, briga o zdravlju i okolišu daju nam nadu u bolje sutra i toplinu oko srca jer smo nekome uljepšali dan, godinu i život.

Učiteljica: Marija Petras

Čestitamo nominiranim učenicima 3. a razreda (mentor: Vesna Petrušić) i  4.d razreda (mentor: Ines Turk).

Fotografije preuzete s portala Drava info.