MATURALNO PUTOVANJE 7.B i 7.E RAZREDA NA MAKARSKU RIVIJERU
Autor: Adrijana Hatadi, 26. 9. 2013.

Počela je nova školska godina i iako nismo više 7.b i 7.e razred već smo ponosno zakoračili u 8. razrede, sa radošću smo se prisjetili našeg maturalnog putovanja na početku nove 2013./2014.

30. lipnja 2013. u 3,00 sati poslije ponoći učenici 7.b i 7.e razreda s razrednicama Danijelom Ban i Irenom Hontić-Pranić i pratiteljicom Marom Grašić, u pratnji turističkog  vodiča gospođe Smirne Turkalj iz agencije Varaždin tours  krenuli su na  svoje maturalno putovanje.

Nakon mnogo sati vožnje i povremenog zaustavljanja razgledavanje smo  započeli u Splitu.  Razgledali smo njegovu užu jezgru ( Dioklecijanova palača, Prokurative, Narodni trg, Peristil, katedrala Sv. Dujma splitska riva...)

Sljedeće zaustavljanje bilo je u svetištu Vepric koje je posvećeno Gospi lurdskoj.

Nakon toga je slijedila vožnja do mjesta Gradac koje se nalazi četrdeset i četiri kilometra južnije od Makarske, gdje smo bili i smješteni.

Nakon kupanja i večere umorni smo otišli na spavanje.

Drugi dan bio je ispunjen igrama na plaži, kupanjem i  sportskim aktivnostima po želji.

Treći dan smo posjetili grad Metković i njihov Ornitološki muzej gdje nas je kustosica muzeja upoznala s mnoštvom ptica koje obitavaju na tom relativno malom geografskom području.

Nakon što smo završili posjet muzeju, neretljanskim lađama smo obišli rijeku Neretvu i deltu Neretve.

Bili smo oduševljeni raznovrsnom i bogatom florom i faunom ovoga kraja. Na povratku u Gradac kratko smo stali na vidikovcu kako bismo pogledali Baćinska jezera, točnije četiri od njih pet koja su vidljiva s te strane.

Četvrti dan posjetili smo prekrasan grad Dubrovnik gdje smo pod vodstvom stručnog vodiča razgledali užu Dubrovačku jezgru (Stradun, Onofrieva česma, franjevački samostan, Knežev dvor, Crkva Sv. Vlaha, Orlandov stup...)

Peti dan, nakon doručka, spremanja stvari, zadnjeg kupanja i ručka napustili smo hostel i krenuli kući..

Uz još nekoliko kraćih zaustavljanja povratak  u Koprivnicu bio je 4.lipnja, a naše maturalno putovanje još će nam dugo ostati u lijepom sjećanju…

Razrednice:

Danijela Ban  (7.b)