Integrirani dan povodom europskog Tjedna kretanja
Autor: Lidija Havaić, 3. 10. 2013.

Razrednici i učitelji sedmih razreda opet su, na zadovoljstvo učenika, ostvarili odličnu suradnju organizacijom integriranog dana, vezanog uz Tjedan kretanja. Učenici sedmih razreda „prošetali“ su kroz predmete likovna kultura, matematika, biologija, kemija i TZK na jezeru Šoderica.

Učenici su bili podijeljeni u skupine Žutih, Plavih, Zelenih i Ljubičastih. Prema zadanom rasporedu skupine su se izmjenjivale kroz ranije navedene predmete, obnovile stara i proširile nova znanja iz neposredne blizine, a pritom se i dobro zabavile uživajući u aktivnostima.

Na satovima likovne kulture učenici su uočavali i prikazali (uljanim pastelama)  ljepotu viđenog krajolika.

Na satu matematike učenici su po skupinama na različite načine sakupiti točno određeni broj kamenčića te napraviti neki geometrijski lik kojem će kasnije izračunati opseg i površinu. Najzanimljiviji zadatak bio je iskoristiti mudrost, metre i svoju malenkost te napraviti zajednički pravokutnik opsega veličine 24 metra.

Satovi biologije bili su vrlo zanimljivi i trebalo je imati i nešto sreće kako bi se uočilo barem nekoliko ptičjih vrsta koje obitavaju na području jezera. Grupe kojima se posrećilo vidjele su gnjurce, divlje guske, patke i labudove te njihove mlade.

Kemija je bila pravi mali laboratorij na otvorenom jer su učenici uzimajući uzorke vode s nekoliko zadanih točaka na jezeru bili u prilici uzorke istih i njihov sadržaj vidjeti ispod mikroskopa.

I na kraju s obzirom da se ipak obilježavao Tjedan kretanja da ne mislite, kretalo se, udišući svježi zrak i igrajući na satovima TZK učenicima najomiljeniji nogomet i graničar.

Dan je započeo i vrlo veselo završio.

NATALIJA FLAMACETA MAGDIĆ i

TANJA GALIĆ BERMANEC