Projekt „Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava“ - „Putovanje kroz moju regiju/ moj grad“
Autor: Danijela Fičko, 26. 3. 2021.

Kao tim Koprivnica sudjelovali smo s Osnovnom školom Koprivnički Ivanec te Gimnazijom „Fran Galović“ u projektu „Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava“ (Stärkung der DaF-Verikale im kroatischen Bildungssystem).

Projekt je potaknulo Hrvatsko društvo učitelja i profesora njemačkog jezika (KDV – Kroatischer Deutschlehrerverband), a odobren je od strane Ministarstva vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke u suradnji s Njemačkim veleposlanstvom u Zagrebu.

Cilj projekta je jačanje vertikale učenja njemačkog jezika, povezivanje osnovnih i srednjih škola  kao  i poticanje učenja njemačkog jezika te upoznavanje i promocija grada i regije u kojoj žive. Učenici su se bavili temom „Putovanje kroz moju regiju/ moj gard“ (Eine Tour durch meine Region/ meine Stadt) i obrađivali pet različitih segmenata teme: jezične osobitosti, događanja, povijest, geografske specifičnosti,  znamenitosti i jedinstveno obilježje regije. Kao rezultat njihovog rada, slika i tekstualnih sadržaja, nastao je kalendar za 2021. godinu.

Iz svake škole u projektu  sudjelovalo je po 12 učenika te njihovi mentori.

Iz OŠ „Braća Radić“ sudjelovali su učenici Ivan Čordaš, Lucija Đukin, Emanuel Kolar, Matej Lukić, Tea Mežnarić, Lana Perić, Lana Picer, Sara Solić, Rajna Šambar, Marta Štander, Sandra Tot, Viktorija Vuković te  učiteljica njemačkog jezika Danijela Fičko.

Učenici su s mnoštvo elana i entuzijazma provodili sve projektne aktivnosti, bolje upoznali i predstavili svoj grad, regiju i županiju te im čestitamo na marljivom radu i uloženom trudu  u nastajanju kalendara.

Kalendar možete pogledati u prilogu:

Priloženi dokumenti:
Kalendar_-_Koprivnica.pdf (1.74 MB)