Uspjeh naših likovnjaka na Međunarodnom likovno-literarnom natječaju Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar 2021.
Autor: Vesna Petrušić, 26. 4. 2021.

24. travnja 2021. godine objavljeni su rezultati i proglašeni najbolji radovi Međunarodnog likovno-literarnog natječaja Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar 2021. na temu "Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča".

Na ovogodišnji natječaj, raspisan za djecu Hrvat u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole (iz Njemačke do 12. razreda)stiglo je više od tisuću likovnih radova iz 150 hrvatskih škola iz devet zemalja.

Planirano je da se izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijelog svijeta održi u Njemačkoj i Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetskog portala Hrvatski glas Berlin, Osnovne škole “Dragutin Domjanić” iz Zagreba, Hrvatske nastave Bavarska iz Münchena i URIDSPP „Vukovarski leptirići“ – Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama iz Vukovara.

Iako je zbog pandemije bilo upitno postavljanje izložbe i odabir najboljih radova, gradske vlasti Iserlohna odlučile su dopustiti održavanje, pojasnivši da se radi o najvažnijem kulturnom događaju u tome njemačkom gradu. Organizatori natječaja su Ankica i Ante Karačić.

U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl, redaktor u IKZ, te su potom odlučili o najboljima.

Među nagrađenima su i likovni radovi učenika naše škole.

Treća nagrada:

Tea Bosman,  3. c (mentorica: Vesna Mlinarić)

Franka Grgac, 4. a (mentorica: Vesna Petrušić)

Četvrta nagrada:

Borna Strah, 1. d (mentorica: Ines Turk)

Čestitke našim likovnjacima!

Tea Bosman, 3. c