Ovaj tjedan: 2082

Nastava u drugačijem okruženju
Autor: Marija Petras, 4. 5. 2021.

Učenici prvih razreda imali su na svoju veliku radost nastavu hrvatskog jezika i likovne kulture u Galeriji našeg grada. Na veoma zanimljiv način ih je kroz svijet igračaka vodila muzejska pedagoginja Maša Zamljačanec.

Poseban interes i čuđenje kod učenika izazvale su igračke vježbači. To su umjetnički oblikovani ljudski likovi koji su pokretljivi i vođeni dječjom rukom mogu izvoditi različite vježbe. Zanimljivi su također bili oblići i kvadrići.

Igračke su didaktičke i ekološke jer su drvene. Učenici su imali vizualni, taktilni i edukativni doživljaj. Izložba je postavljena dinamično i scenografski. Nas odrasle vraća u prošlost, a djeci je odmak od digitalne tehnologije, potiče ih na istraživanje i maštu.

Sretni smo što smo imali priliku vidjeti i doživjeti  nešto sasvim drugačije. Naš Podravec Drago Turina uložio je veliku ljubav i trud u izradu svojih „didlača“, kako ih je on zvao.

Kod posjeta Galeriji bila je svaka grupa posebno i pridržavali smo se svih epidemioloških mjera.

Hvala gospođici Maši na susretljivosti i lijepom vođenju galerijskim prostorom.

Učiteljice: Jelena, Marija, Edita i Ines

1. A