Čestitke najboljim matematičarima
Autor: Mara Grašić, 1. 6. 2021.

Udruga mladih koprivničkih matematičara UMKOM organizirala je završnu fazu ekipnog natjecanja iz matematike Mathema 2021. Natjecanje se održalo 28. svibnja u online obliku zbog epodemiloške situacije. Čak 114 ekipa odnosno 342 učenika osnovnih i srednjih škola odmjerilo je matematičku snagu i znanje.

U završnu fazu plasirale su se ekipe osnovnih škola: OŠ Selnica, Selnica, III. OŠ Čakovec, OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok, OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec, OŠ "Ljudevit Gaj" Krapina, OŠ Vladimir Nazor Križevci, OŠ Antuna Augustinčića Zaprešić, OŠ Remete, Zagreb, 2. OŠ Čakovec, Čakovec, OŠ Lučko, Lučko, OŠ Braće Radića Pakrac, OŠ Prelog, Prelog, OŠ Antun Nemčić Gostovinski, Koprivnica, OŠ "Braća Radić" Koprivnica, OŠ Tin Ujević, Zagreb, I. OŠ Čakovec, Čakovec, OŠ Koprivnički Bregi, Koprivnički Bregi, OŠ Sidonije Rubido Erdody, Gornja Rijeka, OŠ Podturen, Podturen, OŠ Jakovlje, Jakovlje, OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić, Vjetar u leđa, Zagreb, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac, OŠ Ljudevita Modeca Križevci, OŠ Fran Koncelak Drnje, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac, OŠ Antuna Mihanovića Zagreb, OŠ Rugvica, Rugvica, OŠ Gola, Gola, OŠ Martijanec, OŠ Jelkovec.

U završnu fazu plasirale su se ekipe srednjih škola: III. gimnazija Osijek, Osijek, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, Gimnazija Nova Gradiška, Nova Gradiška, I. tehnička škola Tesla, Zagreb, Gimnazija Požega, Požega, Gimnazija Fran Galović Koprivnica,, X. gimnazija "Ivan Supek", Zagreb, Tehnička škola Zagreb, Zagreb, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkog, Križevci.

Ekipe koje su osvojile prva tri mjesta iz svake od osam kategorija, kao i ekipe koje su osvojile maksimalan broj bodova bit će nagrađene.

Među nagrađenima za prvo mjesto u kategoriji sedam nagrađeni su naši učenici : Nikolina Van Bregt, Elene Šijak i Ivano Miloš ( mentori Velimir Fijok i Mara Grašić)

Za drugo mjesto u petim razredima nagrađeni su učenici : Una Bebek, Anja Horvat i Matej Markovinović ( mentor Mara Grašić).

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali na ovom natjecanju, a osobito onima najboljima!

Veličinu ovog projekta prepoznao je i Grad Koprivnica koji svake godine prati i sufinancira Mathemu u Koprivnici